Udhetim

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë në Europë

Shkruar nga Anabel

5 Korrik 2021

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

Në një listë me 20 plazhet më të njohura në Instagram, gjysma e tyre gjenden në Europë.

Website britanik money.co.uk analizoi mbi 26 milionë hashtags në Instagram që lidheshin me plazhet në të gjithë botën. Të dhënat u mblodhën në qershor të këtij viti për të patur rezultatet më të fundit.

Kompania përdori të dhënat për të llogaritur sa postime në Instagram ishin shpërndarë për metër rërë. Plazhet me më shumë postime në Instagram në raport me sipërfaqen e rërës u renditën më pas për të krijuar një listë të plazheve më piktoreske.

20. Sitges Beach, Barcelonë, Spanjë

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

19. Durdle Door, Dorset, Angli

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

18. Bal Harbour Beach, Miami, SHBA

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

17. Lanikai Beach, Hawaii, SHBA

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

16. Kitsilano Beach, Vancouver, Kanada

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

15. Cala Gat, Cala Ratjada, Spanjë

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

14. Freedom Beach, Phuket, Tajlandë

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

13. Cala Goloritzè, Baunei, Itali

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

12. Margate Beach, Kent, Angli

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

11. Cala Saona, Formentera, Spanjë

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

10. Blue Point Beach, Ungasan, Bali

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

9. Boulders Beach, Cape Town, Afrika e Jugut

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

8. Praia do Camilo, Lagos, Portugali

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

7. Tenby North Beach, Pembrokeshire, Uells

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

6. Hanauma Bay, Hawaii, SHBA

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

5. Navagio Beach, Zakynthos, Greqi

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

4. Tropea Beach, Kalabri, Itali

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

3. Railay Beach, Krabi, Tajlandë

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

2. Bondi Beach, Sidnei, Australi

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë

1. Kelingking Beach, Nusa Penida, Bali

20 plazhet më piktoreske në Instagram – dhe gjysma janë