Instagramming

A është larguar Majk nga Babastars?

Shkruar nga Anabel

10 Qershor 2021

A është larguar Majk nga Babastars?

Që pas largimit nga labeli Babastars, Ledri Vula nuk kishte bashkëpunuar me asnjë prej reperëve që në një moment të karrierës së tyre, kanë qenë pjesë e grupit. Bashkëpunimi i fundit me Majk, që gjithashtu është (ose ishte) pjesë e Babastars, i bëri njerëzit të mendonin se ndoshta Majk është larguar nga grupi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MAJK (@majkaveli)

Detaji i dyshimtë është fakti që kënga “Marr” u publikua në kanalin personal në YouTube të Majk, një kanal i hapur së fundmi. Më parë, këngët e tij publikoheshin në @BABASTARSchannel.

A është larguar Majk nga Babastars?

Nga ana tjetër, Getoar Selimi, një nga themeluesit e Babastars, publikoi në Instagram këngën e Majk dhe Ledrit. Thënë kjo, ka gjasa që të jetë një shkëputje shumë e natyrshme e Majkut nga labeli, i cili nuk funksionon më si dikur pas largimeve të njëpasnjëshme të Cozman, Agon Amiga apo Skivit.

Për më tepër, Getoari njoftoi së fundmi në një postim në Instagram se i është përkushtuar një biznesi që nuk ka lidhje me muzikën. Shumë detaje të bëjnë të mendosh që Majk po ndjek një karrierë pa qenë pjesë e labelit, me të cilin duket se ruan të njëjtat raporte miqësore.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MAJK (@majkaveli)

MOS I HUMBISNI