Style Tips

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

Shkruar nga Anabel

23 Prill 2021

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

Një nga aksesorët më të rëndësishme të verës pas syzeve, është kapelja. Jo vetëm që i jep pamje krejt tjetër veshjes, sado e thjeshtë të jetë, por kombinuar me krem dielli dhe maskë ju shpëton lëkurën nga rrezet e dëmshme. 

Me siguri interneti ju ka dhënë një sinjal për të kuptuar se këtë sezon, kapelet janë IN më shumë se kurrë. Edhe nëse mendoni se s'jeni tip kapelesh, do ta mendoni sërish pasi të shihni modelet dhe detajet që i bëjnë kapelet e këtij viti të parezistueshme për t'i provuar.

1. Kapelet kovë: kryefjala e kapeleve në Instagram për momentin.

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

Një kapele "kovë" e bardhë s'duhet t'ju mungojë

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

Për t'u ndjerë ndryshe, zgjidhni një kapele xhins!

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

Ose të punuar me dorë...

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

2. Kapelet e bejsbollit s'dalin kurrë nga moda!

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

Perfekte për t'ju shtuar kombinimit klasik: xhinse + t-shirt

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

3. Kapelet gjigande të kashtës

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

Fytyra dhe qafa janë plotësisht të mbrojtura, por jo vetëm kaq.

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

Kapelet e kashtës me detaje fjongosh (dhe jo vetëm) janë perfekte për një piknik apo orët e gjata të kaluara në diell.

3 llojet e kapeleve që jo më kot, i shihni kudo në Instagram

Burimi: Glamour

MOS I HUMBISNI