Shtepia VIP

Si duket shtëpia e pushimit në fshat e çiftit mbretëror?

Shkruar nga Anabel

23 Prill 2021

Si duket shtëpia e pushimit në fshat e çiftit mbretëror?

Vëmendje për të gjithë ata që mendojnë se William dhe Kate Middleton jetojnë brenda mureve të pallatit të Buckingham. Nuk është kështu! Në fakt, çifti mbretëror jeton në një vilë gjigande në pallatin e Kensington-it, por kohët e fundit janë zhvendosur larg, në shtëpinë e tyre në fshat! 

Dikur, Kate dhe William vizitonin vilën Anmer Hall vetëm gjatë pushimeve dhe fundjavave, kur fëmijët s'ishin në shkollë, por tani gjërat kanë ndryshuar. Pandemia na izoloi të gjithëve, por sigurisht jo njësoj.

Vila "pallat", ndodhet vetëm 2 milje larg rezidencës së mbretëreshës. E quajtur "Hall" ndërtesa është ndërtuar që prej shekullit të 18-të dhe dikur përdorej nga Duka dhe Dukesha e Kent-it, e ndërsa më vonë nga shoku i ngushtë i princit Charles. Madhështinë e shtëpisë së pushimit s'e tregojmë dot me fjalë, kështu që:

Si duket shtëpia e pushimit në fshat e çiftit mbretëror?

Si duket shtëpia e pushimit në fshat e çiftit mbretëror?

Kjo ndërtesë ishte dhurata e mbretëreshës për dasmën e Kate dhe William. Thuhet se u shpenzuan rreth £1.5  milion për restaurimin e brendshëm, që përfshin: një kuzhinë të re, një çati të re dhe shumë pyje rreth e rrotull për ta bërë ambientin sa më privat të jetë e mundur.

Si duket shtëpia e pushimit në fshat e çiftit mbretëror?

Ndonëse pak e dinë, Kate dhe William kanë jetuar aty me kohë të plotë nga 2013-i deri në 2017-ën, kur erdhi koha që princi George të shkonte në shkollë.

Mos harruam të themi se vlera e vilës është £30 milion?! Po dhe sado të ndodheni aty pranë, nuk mund ta shihni kurrsesi, përveçse nga zona rreth e rrotull.

Si duket shtëpia e pushimit në fshat e çiftit mbretëror?

Burimi: Cosmopolitan

MOS I HUMBISNI