Shtepia VIP

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni në Kenya për 5 minuta

Shkruar nga Anabel

16 Prill 2021

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni

Nëse e premtja ishte më e lodhshme nga ç'e prisnit dhe me mendje jeni arratisur në një ishull të largët, kemi diçka tjetër për sytë dhe imagjinatën tuaj. Vilën e Naomi Campbell në Malindi, Kenya.

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni

Ylli i pasarelave hapi dyert e vilës parajsë për kopertinën e  Architectural Digest dhe i tregoi botës si duket rezidenca e 20 viteve, ku modelja arratiset për tu shlodhur nga zhurma e Neë York-ut apo Londrës.

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni

"Eshtë vend shumë qetësues. Nuk të bëhet absolutisht të rrish në telefon dhe aq më pak të qëndrosh në telefon. Eshtë bukur të shijosh qrtësinë dhe zhurmat e natyrës."

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni

Ambientet e vilës janë gati-gati të papërshkrueshme, prandaj më mirë bëjmë një xhiro.

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni

Nga gjithë çfarë pamë, vendi i preferuar i Campbell është veranda, e mbushur me gjethe të thara dhe palma.

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni

Ndërsa kjo është pamja që 50-vjeçarja ka para vilës së saj...

Vila luksoze e Naomi Campbell do t'ju bëjë të arratiseni

Supermodelja është gjithashtu edhe ambasadore e turizmit të Kenya-s. Nisur nga ky titull, objektivat e Naomi-it janë që jo vetëm të bëjë ndryshimin në Kenya, por në të gjithë vendet e Afrikës.