Street Style

Për djem dhe vajza: Stina e verës nuk vjen pa këtë këmishë uniseks!

Shkruar nga Anabel

10 Prill 2021

Për djem dhe vajza: Stina e verës nuk vjen pa këtë

Nëse ka diçka që është e sigurt çdo pranverë/verë, ato janë këmishat "Aloha" ose "hawaiiane". E mira është që mjafton ta blini një sezon dhe ta vishni çdo sezon tjetër dhe për më tepër, mund t'ja "vidhni" edhe partnerit.

Këtë vit, këmishat "Aloha" i risollën në vëmendje fillimisht Rihanna, Cara Delevigne dhe Sophie Turner:

Për djem dhe vajza: Stina e verës nuk vjen pa këtë

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sophie Turner (@sophiet)

Thuhet se origjina e këmishës daton që në vitet 1920 ose në fillim të viteve 1930, kur dyqani i mallrave me qendër në Honolulu, "Musa-Shiya the Shirtmaker", nën pronësinë e Koichiro Miyamoto, filloi të bënte këmisha shumëngjyrëshe. Me kalimin e kohës, këmisha mori emrin "Aloha", ndërsa sot njihet edhe si "hawaiian shirt".

Justin Bieber, i vesh shpesh:

Për djem dhe vajza: Stina e verës nuk vjen pa këtë

Për djem dhe vajza: Stina e verës nuk vjen pa këtë

Por edhe të tjerë djem të famshëm si Bruno Mars, Adam Levigne etj:

Për djem dhe vajza: Stina e verës nuk vjen pa këtë

Për djem dhe vajza: Stina e verës nuk vjen pa këtë

Edhe ikona e modës së viteve '90, "Rachel Green" (Jennifer Aniston) e ka veshur këmishën e famshme tek "Friends":

Për djem dhe vajza: Stina e verës nuk vjen pa këtë

MOS I HUMBISNI