Style Tips

Pas 90 vitesh, ky vazhdon të jetë fustani më seksi për verën e 2021-it

Shkruar nga Anabel

9 Prill 2021

Pas 90 vitesh, ky vazhdon të jetë fustani më seksi për

Nëse po mendoni të zbuloni pak më shumë lëkurë këtë verë, por doni ta bëni me stil, ju ri-prezantojmë me modelin e pakohë të fustanit me shpinën zbuluar. Jo vetëm që është seksi dhe ideal për ditët e nxehta, por na bën të dukemi elegante dhe të chic në të njëjtën kohë. 

Në fakt, fustanet me shpinë të zbuluar datojnë që prej viteve 1930-të. Ndonëse fillimisht dizajnerat tregoheshin disi të kujdesshëm dhe të përmbajtur me prejen e këtij fustani, pak vendi i lihej imagjinatës kur vjen puna tek pjesa më sensuale e siluetës: shpina!  

Duke nisur nga princeshë Diana deri tek Hailey Bieber, do të shihni më poshtë si ka ndryshuar fustani ikonik me shpinën e zbuluar.

1. Vitet '80-të

Pas 90 vitesh, ky vazhdon të jetë fustani më seksi për

2. Vitet 2000

Pas 90 vitesh, ky vazhdon të jetë fustani më seksi për

3. Lidhja e jakës e çoi në nivel tjetër fustanin me shpinë zbuluar

Pas 90 vitesh, ky vazhdon të jetë fustani më seksi për

4. Kur shpina e zbuluar kombinohet me detajin e tangave

Pas 90 vitesh, ky vazhdon të jetë fustani më seksi për

5. Vajzërore, të freskët dhe stil!

Pas 90 vitesh, ky vazhdon të jetë fustani më seksi për

Burimi: InStyle

MOS I HUMBISNI