Celebrity

Vajzat u veshën njësoj dhe pas postimit të Kendall (tani të fshirë), njerëzit po e kritikojnë!

Shkruar nga Anabel

6 Prill 2021

Vajzat u veshën njësoj dhe pas postimit të Kendall (tani

Kendall Jenner ka marrë reagime të ashpra në internet, pas një postimi që ndjekësit mendojnë se është për Selena Gomez.

Gjithçka nisi kur supermodelja 25-vjecare postoi disa foto në Instagram, me një fustan me lule, që cilët njerëzit vunë re se e kishin parë edhe në klipin e këngës së fundit të Selena Gomez, "De Una Vez".

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

Një përdorues shkroi "Ky fustan i shkon Kendall-it më shumë se çdokujt tjetër" dhe modelja e ripostoi duke thënë:

"Duhet ta merrja nga seti në shtëpi."

Vajzat u veshën njësoj dhe pas postimit të Kendall (tani

Postimi nuk zgjati për shumë kohë, sepse kur njerëzit filuan të flisnin, Kendall e fshiu. Disa e lidhën komentin me faktin që Kendall është shoqja e ngushtë e Hailey Baldwin dhe të gjithë e dimë konfliktin mes Hailey-t dhe Selena Gomez.

"Kendall duhet të rrinte me pulën në Instagram dhe të mos ripostonte gjëra të kota. Ajo e dinte mirë se çfarë po bënte", shkroi dikush.

"Tragjik fakti që Kendall ndjeu nevojën të krahasohej me Selenën", "E dua Kendall, por ky postim s'më duket i mirë", ishin disa prej komenteve të tjera.

Burimi: Capital FM, Page Six

MOS I HUMBISNI