Street Style

Kim Kardashian e bëri përsëri: Sapo riktheu trendin e famshëm të viteve 2000!

Shkruar nga Anabel

23 Mars 2021

Kim Kardashian e bëri përsëri: Sapo riktheu trendin e

Vitet 2000 kanë qenë revolucionare në botën e modës. Të guximshme dhe ndryshe, shumë prej trendeve të atërhershme rikthehen vazhdimisht edhe në ditët e sotme.

Kim Kardashian bëri lëvizjen e radhës për të rikthyer “veshjet ushtarake”. Në modelet e fustaneve të këtij sezoni, siç janë fustanet mini, dizajni ushtarak krijon një ndërthurje perfekte të dy periudhave të ndryshme. Këtu përfshihen edhe çizmet mbi gju, që në veshjen e Kim, "fillojnë" thuajse fiks aty ku “mbaron” fustani.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Nuk është hera e parë që Kim frymëzohet nga ajo periudhë për stilin e saj. Muaj më parë, "Sklims" publikoi një linjë të tërë kostumesh velvet me shkëlqim, fiks si ato të Paris Hilton!

Kim Kardashian e bëri përsëri: Sapo riktheu trendin e

Dekada më parë, Destiny’s Child, me të drejtë, mbante fronin si grupi me veshjet ushtarake më “cool”. Ja disa prej tyre:

Kim Kardashian e bëri përsëri: Sapo riktheu trendin e

Kim Kardashian e bëri përsëri: Sapo riktheu trendin e

Kim Kardashian e bëri përsëri: Sapo riktheu trendin e

Kim Kardashian e bëri përsëri: Sapo riktheu trendin e

MOS I HUMBISNI