Street Style

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i kërkoni të gjitha!

Shkruar nga Anabel

9 Mars 2021

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Ekspertët e modës po i quajnë mikro-trende që pritet, por pritet që brenda pak javësh/muajsh t'i shohim këto. Ju prezantojmë më elementet më 'cool' të pranverës në një veshje që nëse i dini tani, jeni një hap para të tjerëve!

1. Kapelet "Floppy"

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Perfekte kur do të dukesh stil në një piknik me diell. Kapelet floppy mund t'i quajmë "motra e vogël e kapeleve kovë".

2. Sandale "peshkatari"

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Këto sandalet janë modeli më i rehatshëm dhe më i kombinueshëm e sezonit. Mund t'i gjeni në disa opsione, nga më të lirat te ato më të kushtueshmet.

3. Bluza si "lëkure e dytë"

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Bluzat second-skin janë prej një viti trend jo vetëm gjatë pranverës, por edhe këtë periudhë do t'i shohim po aq sa në fillim. Pse jo, duken kaq mirë!

4. Fustani "S'më besohet që ke dalë jashtë kështu"

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Epo, dikush duhet të guxojë apo jo?

5. Ricrac

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Ricrac - është emri i qepjes së këndshme në jakat e këmishave që shihni kudo në Instagra. Qepja e veçantë është detaj që e bën veshjen të duket më e plotë:

6. Korsetë e viteve '00

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Në këtë sektor, shitjet në dyqanet e rrobave të përdorura janë rritur dhe arsyeja është e qartë. Korsetë "vintage" rrijnë bukur në trup dhe gjasat janë që jo shumë njerëz të kenë një korse të njëjtë më tënden. Sidoqoftë, kërkesa është e lartë edhe për korsetë e 2021-shit, frymëzuar sigurisht, nga ato të dy dekadave më parë.

7. Yin-Yang

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Filozofia në veshje? Pse jo!

8. Jumpsuit

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Vajzat këtë sezon preferojnë jumpsuits, kryesisht elastikë dhe të rehatshëm, pas trupit.

9. Lule margarita

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

S'mund të quhet "pranverë", nëse s'ka një dizajn me lule.

10. Shajet si aksesor flokësh, bluzë (crop-top)

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

Njihuni me 10 trendet e pranverës së këtij viti: Do t'i

MOS I HUMBISNI