Street Style

'Bluza e vaksinës' po bëhet trend: E gjeni dot çfarë modeli ka?

Shkruar nga Anabel

6 Mars 2021

'Bluza e vaksinës' po bëhet trend: E gjeni dot

Kush do e mendonte që procesi i vaksinimit do sillte trende mode? Ky model i bluzave është 100% praktik dhe tregon se jeni gati për të bërë vaksinën. Njerëzit po i quajnë "bluzat e vaksinave" dhe modeli është ky:

'Bluza e vaksinës' po bëhet trend: E gjeni dot

Ky sezon parashikohej të kishte veshje me vrima dhe prerje të ndryshme, por mesa duket këto prerje qenkan dhe në dobi të shoqërisë. 

Dolly Parton u bë virale në Twitter dhe rrjete të tjera sociale, pas bluzës që përdori për t'u vaksinuar. Ndërsa shumë politikanë, ishin më të gatshëm se kurrë për të hequr bluzën, Parton pati "idenë gjeniale" të shfaqej gjatë vaksinimit me këtë bluzë:

Po nis një peticion që këto bluza t'i quajmë "gati për vaksinën", shkruan dikush.

"Paskam bluzën perfekte për t'u vaksinuar."

"Sa perfekte është kjo bluzë për të marrë dozën e dytë të vaksinë?"

Edhe modelja Christie Brinkley përdori një model shumë interesant bluze, fiks për vaksinën!

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley)

'Bluza e vaksinës' po bëhet trend: E gjeni dot

Burimi: In Style

MOS I HUMBISNI