Street Style

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni kudo këtë sezon!

Shkruar nga Anabel

4 Mars 2021

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni

Pasi në disa qytete të Shqipërisë si Tirana, ra borë, motin e pasoi një ndryshim krejt tjetër dhe tani duket se jemi fiks në pranverë! Por, mos u gëzoni kaq shpejt. Kjo javë pritet të ketë reshje shiu, edhe pse temperaturat nuk do të ulen shumë.

Me gjithë këto lëkundje moti, ekspertët parashikojnë 7 veshje që pritet t'i shohim kudo gjatë pranverës. Sekreti i tyre? Thuajse të gjitha kanë elementë të të gjitha stinëve.

1. Jelekë + Pantallona

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni

Ekspertët e modës për Who What Wear thonë se jelekët janë rikthyer këtë sezon dhe sugjerojnë t'i kombinoni me bizhuteri gold.

2. Sete ose pantallona + Bluzë në të njëjtën ngjyrë

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni

3. Fund treçereksh + Pulovër me dizajn kafshe

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni

Nëse dëshiron ta rikrijosh veshjen, por ke ftohtë, zgjidhja është e thjeshtë: Çizme të gjata.

4. Fund "me pala" + Xhaketë + Këpucë të sheshta

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni

5. Bluzë me jakë + Pantallona lëkure

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni

6. Fustan xhins + Çorape + Sandale

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni

7. Pulovër me kopsa + Xhinse të bardha + Sandalet "kafaz"

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni

MOS I HUMBISNI