Style Tips

5 xhaketat më të famshme për ditë si këto: Zgjidhni të preferuarën tuaj

Shkruar nga Anabel

3 Mars 2021

5 xhaketat më të famshme për ditë si këto: Zgjidhni

Koha po ngrohet, ditët po zgjaten dhe dalëngadalë po largohemi gjithnjë e më shumë nga kombinimi uniforme pallto+streçe. Kjo do të thotë që është koha të nxirrni xhaketat e pranverës ose të zgjidhni cila është e preferuara juaj për të bërë më pas blerjen e duhur.

Si fillim duhet t'ju themi se janë gjithsej 5 trende që këtë pranverë-verë do t'i shihni kudo. Ndonjëherën prej tyre mund ta keni në garderobë e ndërsa të tjerat mund t'i gjeni fare lehtë pa shpenzuar gjysmën e rrogës. 

1. Xhaketat/palltot e holla

Koha e tyre është pikërisht tani! Janë të trasha aq sa duhet dhe përshtaten lehtë me çdo veshje poshtë tyre.

5 xhaketat më të famshme për ditë si këto: Zgjidhni

2. Xhaketat me rrip në mes

Janë në modë më shumë se kurrë. Ju bëjnë të dukeni të veshura shtrenjtë edhe nëse poshtë saj keni një T-shirt të thjeshtë dhe streçet e preferuara.

5 xhaketat më të famshme për ditë si këto: Zgjidhni

3. Xhupat e fryrë 

Kushti i trendit pranveror është të jenë me ngjyra. Mundësisht pastel!

5 xhaketat më të famshme për ditë si këto: Zgjidhni

4. Xhaketat e shkurtra

Një nga modelet më të famshme që do të shihni në Instagram gjatë ditëve në vijim.

5 xhaketat më të famshme për ditë si këto: Zgjidhni

5. Xhaketa e lëkurës

Nuk është nevoja të themi asgjë për këtë xhaketë apo jo?

5 xhaketat më të famshme për ditë si këto: Zgjidhni

Burimi: Who What Wear

MOS I HUMBISNI