Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Shkruar nga Anabel

1 Mars 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Ju keni një nga tabelat më dramatike të çdo shenje, por gjithçka do jetë pozitive. Muaji hapet me një zhvillim emocionues në karrierën tuaj - diçka për të cilën keni punuar për ca kohë erdhi në kulm në Hënën e plotë më 27 shkurt, ose së shpejti do të bëhet në tre ose katër ditët e para të marsit. Do të jetë një moment i kënaqshëm dhe krejt i papritur, pasi Urani do të orientohet bukur në atë Hënë të plotë, duke shtuar një element të madh të befasisë.

Ju do jeni gati për të adresuar nevojat e shtëpisë dhe familjes. Kjo Hënë e re do të jetë te Peshqit, një shenjë që sundon ujin, dhe nëse keni pasur vështirësi me ujin në lidhje me shtëpinë, kjo Hënë e re do t'ju japë motivimin për të sjellë ekspertë për ta rregulluar atë problem. Ju keni Neptunin, planetin që qeveris detin dhe të gjitha trupat e ujit, në sektorin e shtëpisë, kështu që shumë Shigjetarë do të ndajnë këtë shqetësim. Neptuni do të mbetet në këtë zonë për një kohë të gjatë, deri në vitin 2026, kështu që çdo shqetësim për ujin që keni do të jetë me vlerë ta adresoni tani, pavarësisht nga shpenzimet.

Lloji i shqetësimeve të lidhura me shtëpinë mund të përfshijë përmbytje, rrjedhje, akull, mungesë uji, ujë të pijshëm të pasigurt, dëborë të madhe në çati, kalbje tubash e kështu me radhë. Marsi do të dërgojë një rreze mbështetëse në Saturn pak më shumë se një javë pas Hënës së re, 21 mars, duke treguar ndryshime, të mëdha apo të vogla, në strukturat e shtëpisë suaj.

Përndryshe, nëse mendoni se sistemet tuaja të ujit janë në rregull, mund të dëshironi të filloni një projekt të madh dekorimi ose të përmirësoni aspekte të caktuara të shtëpisë. Ndërsa jeni duke menduar për shtëpinë, kontrolloni dyshekun, nëse nuk e keni ndryshuar atë prej vitesh, mund të dëshironi ta shtoni në listën e blerjeve. Hëna e re te Peshqit, rregullon, mes shumë të tjera, edhe gjumin. Kjo Hënë e re do të hapë një portal, duke ju dhënë energji dhe dëshirë për të kërkuar nëpër faqe të ndryshme në internet për artikujt e përsosur që ju nevojiten. Një shtëpi harmonike dhe e rehatshme bën diferencën në jetë dhe ju do i shijoni këto ndryshime pas 13 marsit.

Më pas, ju vini në një nga Hënat më të dashura të plota të vitit, te Peshorja, 28 mars, e cila do të ndezë shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të shpresave dhe dëshirave. Diçka që keni dashur prej kohësh të shihni se do të materializohet, tani do të realizohet para syve tuaj dhe mund të jetë e natyrës materiale, emocionale ose shpirtërore. Kjo Hënë e plotë do të marrë dridhje vezulluese nga Marsi, planeti i veprimit, tani në shtëpinë tuaj të shtatë të partneritetit, kështu që i fejuari ose bashkëshorti juaj mund të luajë një rol në atë që ndodh. Nëse jeni duke rregulluar shtëpinë, horoskopi juaj sugjeron që do të keni mbështetje të plotë nga ata që ndajnë hapësirën me ju. Mos ngurroni të blini gjithçka që ju nevojitet.

Saturni gjithashtu do të sjellë bekime në këtë Hënë të plotë të 28 marsit (plus, minus katër ditë), duke e bërë atë një kohë ideale për të nënshkruar një kontratë qeraje, marrëveshje biznesi apo diçka tjetër. Ju gjithashtu mund të jeni duke bërë diçka të veçantë me motrën, vëllain ose kushëririn tuaj, pasi shtëpia e tretë sundon edhe familjen tuaj të ngushtë dhe Saturni është i pozicionuar në atë shtëpi. Së bashku me Hënën e plotë, Marsi dhe Saturni do të krijojnë një trekëndësh të artë me tre cepa në qiej, secili trup qiellor 120 gradë larg, i konsideruar si konfigurimi më i lumtur dhe më harmonik i mundshëm.

Në përgjithësi, Hëna e plotë e 28 marsit duhet të shënojë një kohë të lumtur që ju tregon se ëndrrat mund të bëhen të vërteta. Ju do të merrni një zhytje të dyfishtë kënaqësie nga kjo Hënë e plotë nëse jeni një Shigjetar i lindur herët me një ditëlindje që bie në nëntor. Në tërësi, marsi është një muaj i progresit, produktivitetit dhe lajmeve të mirëseardhura. Me Venusin që hyn në Dash në 21 mars për të qëndruar deri në 14 prill, jeta juaj e dashurisë do të tregojë gjithashtu shenja jete. Gëzohuni, keni një muaj mjaft të mirë përpara.

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Gjatë kësaj kohe mund t’ju jenë ofruar projekte mediatike për të përfunduar, veprime ligjore për të ndërmarrë (të tilla si një patentë, markë tregtare, ose të drejta të autorit) etj ose mund të jeni duke finalizuar një bashkëpunim me një kompani jashtë shtetit. Udhëtimet do të vijnë, por jo tani.

Shtëpia juaj e tretë e marrëveshjeve kontraktuale do të jetë e mbushur me aktivitete pas Hënës së re të 13 marsit. Nëse del një projekt kreativ, kjo Hënë e re do t’ju ndihmojë të stimuloni imagjinatën tuaj. Kjo për shkak të pranisë së Neptunit dhe Venusit te Peshqit në Hënën e re. Nëse projekti nuk është artistik, duhet të keni kujdes, sepse në atë rast, Neptuni mund të turbullojë disa nga detajet dhe të sjellë konfuzion. Kërkoni ndihmën e një avokati nëse keni nevojë të nënshkruani një kontratë për punën që do të bëni - dy njerëz që mendojnë dhe diskutojnë së bashku për një çështje, mund të jenë më mirë se sa një. Nëse nuk është një projekt serioz që kërkon një kontratë, atëherë përmblidhni atë që planifikoni të bëni me klientin për t'u siguruar që të dy jeni në të njëjtën vijë.

Në vitin 2021, ju keni mundësinë të fitoni shumë para nga farat që keni mbjellë vitin e kaluar. Gjatë gjithë vitit 2021 do të shihni rritje financiare. Punoni shumë! Ju keni vëmendjen e njerëzve me ndikim që mund të shohin se vërtet i meritoni fitimet që keni.

Përveç një shtëpie të tretë të zënë si rezultat i Hënës së re të 13 marsit, do të keni shumë lajme, detyra dhe detaje për të ndjekur. Nëse ishit pa punë për shkak të pandemisë (ose për arsye të tjera), turneu i Marsit në shtëpinë tuaj të gjashtë tregon se ajo që ju ofroni mund të kërkohet. Nëse nuk mund të gjeni një punë me kohë të plotë, mund të gjeni disa projekte të pavarura, ndoshta të mjaftueshme për t'ju bërë të mendoni të hapni biznesin tuaj, përgjithmonë ose përkohësisht, derisa të mbarojë pandemia.

Më e mira nga të gjitha, ndërsa Marsi lëviz përmes Binjakëve, nga data 3 mars deri në 23 prill, Saturni dhe Jupiteri do të jenë të dy në shtëpinë tuaj të të ardhurave. Ky është një lajm përrallor sepse tregon se do të gjeneroni punë që gjithashtu do t'ju paguajë mirë.

Shumë Bricjapëve u pëlqejnë korporatat e mëdha, sepse “dhisë së vogël” i pëlqen të dijë në cilin mal të ngjitet më pas, dhe hierarkia komplekse e ndërmarrjeve të mëdha ju ofron shumë mundësi për të synuar avancimin tuaj të ardhshëm. Në të vërtetë, Bricjapi konsiderohet udhëheqës, prandaj lajmet për sukses në karrierë e lumturojnë gjithmonë.

Për këtë arsye, mbani vëmendjen në 28 mars, kur një nga Hënat më harmonike, më të dobishme të vitit do të shfaqet në krye të tabelës tuaj në Peshore. Kjo pikë ku do të shfaqet Hëna e plotë quhet “qielli i mesit” dhe aktivizon shtëpinë prestigjoze të dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve. Kjo shtëpi pasqyron kontributin për kompaninë apo komunitetin tuaj ose botën në përgjithësi.

Kjo hënë e plotë e 28 marsit është e vetmja që do të merrni në vitin 2021 në këtë pjesë prestigjioze të grafikut tuaj të lindjes, kështu që diçka e madhe në karrierën tuaj duket se po kristalizohet. Nëse keni qenë duke u intervistuar për një pozicion të ri, ose nëse jeni gati për një promovim të mundshëm, kjo Hënë e plotë ka të ngjarë të sjellë përgjigjen e gëzueshme. Përndryshe, nëse jeni i vetëpunësuar, mund të merrni një publicitet që do t'i japë karrierës tuaj një hov të madh.

A do të keni kohë për dashuri? Po! Koha juaj më e mirë do të jetë ndërsa Venusi viziton Peshqit deri më 21 mars. Ju mund të keni një shans për të udhëtuar në një distancë të shkurtër me makinë. Zgjidhni vende të mëdha dhe jo të mbipopullara sepse në këtë kohë pandemie, çdo udhëtim mund të jetë i rrezikshëm. Megjithatë, dashuria dhe romanca mund të lulëzojnë dhe pa udhëtime, mund të jenë më pranë nga ç’mendoni.

Fundjava juaj më e mirë për dashuri? 13-14 mars, kur Venusi dhe Neptuni do të bashkohen, një nga aspektet më të shkëlqyera të mundshme për dashurinë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI