Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Luani dhe Virgjëresha

Shkruar nga Anabel

1 Mars 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Luani dhe Virgjëresha

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Luani dhe Virgjëresha

Financat i keni pasur në mendje kohët e fundit, veçanërisht në fund të muajit të kaluar në Hënën e plotë më 27 shkurt (ende e fortë për tre ditët e para të marsit). Mërkuri rregullon shtëpinë e dytë të të ardhurave dhe në fund të muajit të kaluar dhe fillimin e këtij, po udhëton drejt me Jupiterin fatsjellës më 4 mars. Ky aspekt sjell një kohë të mirë për ju që të kërkoni edhe një ngritje në detyrë gjatë ditëve të para të marsit.

Hëna e re më 13 mars do t'ju ndihmojë të gjeneroni më shumë para, në një mënyrë apo në një tjetër. Mund ta kërkoni rritjen fill pas Hënës së re.

Kjo Hënë e re do të lidhet bukur me Plutonin, një planet i fuqishëm i lidhur me përfitimet financiare. Neptuni do të jetë afër Diellit dhe Hënës së re, kështu që gjasat janë që çdo gjë të jetë në favorin tuaj.

Janari dhe shkurti ishin muaj të rëndësishëm në karrierë, por tani që Marsi po largohet nga shtëpia e dhjetë e prestigjit dhe karrierës më 3 mars, vëmendja nuk do të jetë më te karriera. Do të kaloni më shumë kohë me miqtë dhe familjen.

Nga Hëna e plotë, 28 mars, do të tundoheni që të udhëtoni në një distancë të shkurtër për të takuar një mik. Por kujdes sepse pandemia nuk ka përfunduar.

Ka mënyra të tjera se si mund të përdorni energjinë e kësaj Hëne të të plotë.

Nëse shkruani, flisni ose punoni në një nga artet e komunikimit, një ngjarje kyçe që do të përfundojë brenda katër ditësh nga 28 marsi.

Me Saturnin kaq të fortë dhe mbështetës, nëse bëni një pakt, do të zgjasë shumë dhe do t'ju japë një ndjenjë sigurie. Për më tepër, me Marsin në shtëpinë e njëmbëdhjetë të shpresave dhe dëshirave, vendosmëria juaj (e nxitur nga Marsi) do t'ju çojë drejt suksesit.

Nëse jeni në një lidhje, këtë vit, do të mësoni se si të hyni në një lidhje më të madhe dashurie për njëri-tjetrin. Martesa ka privilegje dhe përgjegjësi, kështu që do të eksploroni të dyja fushat në muajt e ardhshëm.

Në një vizitë jashtëzakonisht të rrallë, si Saturni do të kërkojë përpjekje nga ju, por Jupiteri do t'ju mbledhë gëzim dhe do të demonstrojë se sa e lavdishme mund të jetë martesa kur të dy partnerët janë të etur ta bëjnë atë të fortë, të ngrohtë dhe të dashur.

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Luani dhe Virgjëresha

Ky do të jetë një moment i rëndësishëm për të parë kulmin e dëshirave personale dhe  mund të ketë ndodhur tashmë në Hënën e plotë në Virgjëreshë më 27 shkurt, ose do të ndodhë në ditët e para të marsit, sepse do të jetë akoma e fortë. Një qëllim që ju e keni mbajtur prej kohësh në zemër mund të jetë sqaruar (ose së shpejti do të sqarohet) - në fakt, një ëndërr mund të materializohet tani. Do të shënojë një moment të rëndësishëm.

Teksa hyni në mars dhe i afroheni Hënës së re të 13 marsit, do të mendoni në termat e “ne” në vend të “unë”. Po shihni gëzimet dhe avantazhet e bashkimit me një person tjetër për të arritur më shumë nga qëllimet tuaja në jetë, qëllime që mund të mos jenë të mundshme pa bërë aleanca të rëndësishme.

Me shumicën e planetëve tani në anën perëndimore të tabelës suaj, ka një person të veçantë, me sa duket, që do të luajë një rol të rëndësishëm për ju. Ky person mund të jetë partneri i tanishëm ose i ardhshëm i martesës, ose një person në punë, si për shembull një partner biznesi, publicist, agjent ose ekspert tjetër që do t’ju ndihmojë të bëheni më të suksesshëm.

Marrëdhënia në dashuri ose biznes do të jetë veçanërisht e qetë, sepse Afërdita do të hijeshojë sektorin e partneritetit (shtëpia e shtatë) pothuajse gjatë gjithë muajit, deri më 21 mars. Ju dhe partneri në dashuri/biznes do të jeni të etur për të patur qëllime të reja së bashku.

Marsi tani ka udhëtuar në kulmin e tabelës suaj - kjo është pika e shpërblimit për arritjet e vazhdueshme profesionale. Marsi do ta ndriçojë këtë zonë telsa lëviz te Binjakët nga 3 marsi deri më 23 prill. Tani mund të vendosni bazat për një mundësi të madhe. Një person me të cilin keni punuar me sukses në të kaluarën mund të rishfaqet dhe oferta do të jetë e mahnitshme.

Kjo është hera e parë në dy vjet që keni pasur ndihmë nga Marsi në këtë zonë të tabelës, prandaj merreni këtë periudhë seriozisht. Shumë Virgjëresha punojnë në artet e komunikimit si shkrimtar, aktor, redaktor, drejtues i mediave sociale, përkthyes, zhvillues aplikacionesh, krijues softuerësh, kontribues në faqe në internet, ose në reklama, shitje, marketing ose role të tjera të tilla, dhe nëse po, do të jeni në një pozicion kryesor për të përfituar nga mundësitë mbresëlënëse të karrierës.

Megjithatë mund të punoni me pothuajse çdo pozicion për të përfituar nga kjo Hënë e re spektakolare - nuk ka pse të jetë vetëm komunikimi.

Në këtë Hënë të re, Saturni do të jetë shumë mbështetës nga pozicioni i tij në sektorin e punës. Kjo nënkupton që do të bëni një punë të shkëlqyeshme në një projekt që do t'ju sjellë vëmendje dhe lavdërime. Plutoni do të ndikojë te krijimtaria gjithashtu, kështu që mund të keni një mundësi të vini vulën tuaj të individualitetit në këtë projekt. Ju jeni në procesin e një ndërtimi të një themeli të fortë për të ardhmen.

Hëna e plotë e 28 marsit do të lidhet sërish me karrietën. Kjo është një nga Hënat e plota më dhuruese dhe më të dobishme të vitit 2021. Ajo do t'ju sjellë një shumë parash për punën që keni bërë që është pritur me entuziazëm.

Do të ndiheni të vlerësuar dhe do të kuptoni që një e ardhme mjaft e mirë ju pret.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI