Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Dashi dhe Demi

Shkruar nga Anabel

1 Mars 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Dashi dhe Demi

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Dashi dhe Demi

Muaji nis me një Hënë të plotë që filloi disa orë para fillimit të marsit, më 27 shkurt në sektorin e punës. Kjo Hënë e plotë është në Virgjëreshë, shenja e detajeve, kështu që me siguri do të duhej të përqendroheshit në një projekt me një sens të fortë qëllimi dhe i dhatë gjithçka që kishit.

Mund të jeni duke i dhënë prekjen e fundit projektit teksa fillon marsi. Duket se ka diçka të pazakontë në lidhje me këtë projekt dhe mund t'ju ndihmojë të fitoni një profil më të lartë në kompaninë, industrinë ose botën tuaj. Kini parasysh: Kjo detyrë po ju merr shumë kohë, prandaj sigurohuni që të flini mjaftueshëm dhe të ushqeheni mirë.

Financat po rriten. Duket se keni kaluar një periudhë të fortë shpenzimes e cila do të përfundojë më 3 mars kur Marsi, sundimtari juaj, do të lëvizë nga shenja e Tokës, Demi, në një shenjë shumë më të përputhshme, Binjakët, një shenjë ajri.

Marsi te Binjakët do t'ju ndihmojë të bëni udhëtime të shkurtra, prandaj zgjidhni një vend me diell, të largët ku mund të jeni me një mik që e njihni mirë.

Planetët migrues dhe lëvizja e Hënës së re më 13 mars në shtëpinë e dymbëdhjetë të intimitetit dhe vetmisë do të krijojë një prirje të rëndësishme. Ky është një moment reflektues, që ju jep kohë të vendosni se si dëshironi ta ndërtoni vitin e ardhshëm, që nis pas ditëlindjes.

Përfitoni nga ndikimi qetësues i kësaj Hëne të re që do të ndikojë për të paktën dy javë pasi të shfaqet më 13 mars. Zgjidhni një qëllim për të cilin mund të punoni në muajt e ardhshëm. Mund t'i bëjë muajt në vazhdim më emocionues!

Hëna e plotë në Peshore më 28 mars do të jetë e ëmbël. Do të kulmojë një marrëdhënie të rëndësishme në dashuri ose biznes. Pjesa e veçantë për këtë Hënë të plotë janë përshëndetjet madhështore që do të marrë nga Saturni, duke i dhënë efekte afatgjata çdo premtimi apo plani që po bëni me një partner në fund të muajit.

Hëna e plotë gjithashtu do të marrë rrezet vezulluese nga Marsi, duke i dhënë energji dhe motivim marrëdhënies suaj. Disa persona të shenjës së Dashit do të fejohen ose martohen, të tjerët do të lidhen me një partner të ri biznesi, agjent, avokat, llogaritar ose publicist.

Afërdita do të zhvendoset te Dash më 21 mars për të qëndruar deri në 14 prill. Do të ndiheni më të lumtur dhe më seksi. Marsi do të mbështesë Afërditën, e cila është pozitive për planet tuaja të dashurisë.

Mërkuri nuk është më në prapavijë, kështu që mund të zgjidhni diçka të këndshme për të veshur për sezonin e ardhshëm. Sharmi juaj do të jetë shumë i dukshëm dhe komplimentet nuk do të mungojnë.

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2021: Dashi dhe Demi

Muaji i kaluar ishte një muaj i madh në karrierë, sepse gjashtë trupa qiellorë ishin mbushur me njerëz në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve. Nëse po kërkoni një punë, një person i rëndësishëm nga e kaluara mund të ketë qenë në kontakt me ju për të parë nëse dëshironi të punoni përsëri së bashku. Nëse kjo nuk ka ndodhur, do të keni pjesën më të madhe të vitit 2021 për të dëgjuar lajme të mira në karrierë që do t'ju lejojnë të lini gjurmët tuaja.

Bëhuni aktivë dhe kërkoni mundësi që sigurisht janë aty për ju. Keni Jupiterin, dhënësin e dhuratave dhe fatit, duke forcuar përparimin në karrierë dhe kjo do të jetë një ndihmë madhështore - kjo është hera e parë në 12 vjet që keni pasur ndihmën e Jupiterit në këtë mënyrë.

Në fund të muajit të kaluar, në Hënën e plotë më 27 shkurt, ishit gati të largoheshit nga shqetësimet e karrierës për një moment për të shijuar një ngjarje romantike. Kjo Hënë e plotë ishte e përsosur dhe do të jetë akoma e fortë në ditët e para të marsit.

Nëse nuk keni pasur një përvojë romantike në fund të shkurtit, mund të keni përfunduar në mënyrë të suksesshme një projekt krijues. Ditët e para të marsit mund të jenë ditë shumë të lumtura për ju, nëse gjërat nuk kanë mbaruar muajin e kaluar.

Ndërsa hyni në mars, do të keni planetin Marsin te Demi, duke ju vendosur përpara dhe në qendër për dy ditë, një privilegj që nuk do ta keni më për dy vjet. Nëse keni një takim të rëndësishëm, përdorni datat 1 ose 2 mars në avantazhin tuaj.

Marsi do të lëvizë përmes Binjakëve nga 3 marsi deri më 23 prill, kështu që gjatë këtyre javëve, përqendrohuni me vëmendje te menaxhimi i parave. Marsi do t'ju motivojë të gjeni burime të reja të të ardhurave dhe nëse ju paraqitet një kontratë, ai do t'ju inkurajojë të negocioni një marrëveshje të mirë për veten.

Shpenzimet mund të rriten tani pasi mund të keni planifikuar të vendosni fonde të konsiderueshme për një qëllim të rëndësishëm. Reputacioni juaj për përsosmëri në karrierë po arrin majat dhe me Marsin në sektorin e të ardhurave dhe në lidhje të fuqishme me Saturnin në sektorin e karrierës, perspektiva për të bërë më shumë para këtë muaj është e shkëlqyer.

Mos u shqetësoni nëse marsi dhe prilli vërtetojnë se janë muaj të shtrenjtë – paratë do të vijnë gjithsesi.

Dëshira për t’u socializuar do të jetë e fortë pasi Hëna e re të mbërrijë më 13 mars, por gjatë një pandemie, në vend që të takoheni personalisht, zgjidhni Zoom-in.

Ekziston një mënyrë tjetër që kjo Hënë e re e 13 marsit mund t'ju frymëzojë dhe ajo është të përfshiheni në një aktivitet humanitar, bamirësie ose komunitar për të ndihmuar ata që vuajnë dhe kanë nevojë për fonde dhe ndihmë. Do të keni dëshirën për ta bërë botën më të mirë.

Magjia romantike, e qetë e Hënës së re të marsit do të fillojë të zbehet butësisht kur i afroheni Hënës së plotë në Peshore, 28 mars. Puna do të bëhet më kërkuese dhe mund të duhet të punoni kundër një afati të caktuar. Edhe ky projekt për të cilin do të punoni do t’ju paguajë mirë.

Duket se ky muaj do t’ju largojë nga sektori i dashurisë dhe argëtimit, por do t’ju shpërbleje me disa monedha më shumë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI