Celebrity Style

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më mirë se Rihanna: 10+ ide veshjesh për t'i rikrijuar!

Shkruar nga Anabel

23 Shkurt 2021

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më

Pseudonimi që vetë Rihanna i ka vënë vetes "Bad Gal", i përshtatet më së miri në sjellje, këngë dhe sigurisht, edhe në veshje.

Në këtë kontekst, një "vajzë e keqe" është dikush ndryshe, që mund të bëjë gjëra që konsiderohen të papranueshme nga shoqëria, ose dikush që krijon një personazh pa u përshtatur me atë që shoqëria sheh si më "të drejtë" për gratë. Rihanna e tregon këtë shpesh herë edhe përmes veshjeve. 

- Kombinimet në ngjyrë të zezë: Seksi, sportive, casual. Të gjitha veshjet në ngjyrë të zezë të Rihanna-s duken si të ishin bërë për të, por vihet re që xhaketat e zeza të lëkurës janë ndër të preferuarat e saj.

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më
Gjithçka lëkurë
Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më
Këmishë oversized veshur si fustan sepse 'pse jo'?
Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më
Casual
Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më
Braletë, Xhaketë lëkure, geta
Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më
Xhaketë-pallto lëkure

- "Bad Gal", jo vetëm bardhë e zi: Nëse mendoni se stili "bad girl" do të thotë të veshësh vetëm ngjyrën e zezë, këto kombinime të Rihanna-s provojnë se e keni gabim:

Stileto + Fustan në rozë të ndezur + Shumë aksesorë:

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më

Hoode + Fund mëndafsh? Po, sepse Rihanna thotë kështu:

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më

Gjithçka e bardhë:

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më

Përsëri një kombinim njëngjyrësh: Portokalli shumë e ndezur dhe çizme me shkëlqim. 

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më

- Dizajn kafshësh: Për shembull, Rihanna me një fustan, këpucë dhe aksesor flokësh me lëkurë gjarpri.

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më

- "Wild Thoughts": Kombinimet pranverore nga videoklipet si ky.

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më

- Veshje të gjera me logo të dukshme: Celine, Dolce&Gabbana:

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më

- Fustanet pas trupit? Si të mos mungonin:

Stilin prej 'vajze të keqe' s'e bën askush më

Fotot u përzgjodhën nga Harper's BAZAAR

MOS I HUMBISNI