Style Tips

Një 20-vjeçare që jeton në Paris ju tregon 3 veshje 'cool' të parizieneve këtë muaj!

Shkruar nga Anabel

23 Shkurt 2021

Një 20-vjeçare që jeton në Paris ju tregon 3 veshje

Oh la la! Ndryshimi i motit po i bën francezët që gradualisht të nxjerrin kombinime të reja në horizont. Ja disa formula pariziene nga një 20-vjeçare që jeton në Paris:

1. Hoodie + Fustan (ose fund) me lule + Çizme kamoshi

Një 20-vjeçare që jeton në Paris ju tregon 3 veshje

Kombinim lozonjar dhe i shkujdesur bukur. Fiks koha për ta provuar.

2. Shacket* + Fustan treçereksh + Çizme mbi gju

Një 20-vjeçare që jeton në Paris ju tregon 3 veshje

*Shacket = Shirt + Jacket, diçka midis një këmishe dhe një xhakete. Shumë e trashë për të qenë veç këmishë, shumë e hollë për të qenë vetëm xhaketë.

3. Pallto (nude/bezhë) + Bluzë sportive + Fund "laps"

Një 20-vjeçare që jeton në Paris ju tregon 3 veshje

Si ta bësh "luks" edhe një veshje casual? Sapo jua thamë.

Burimi: Who What Wear

Një 20-vjeçare që jeton në Paris ju tregon 3 veshje

MOS I HUMBISNI