Social Buzz

Pyetëm ndjekësit "Çfarë ju motivon" dhe përgjigjet e tyre do t'ju motivojnë edhe ju!

Shkruar nga Anabel

22 Shkurt 2021

Pyetëm ndjekësit "Çfarë ju motivon" dhe

"Cila gjë të motivon ty, por të tjerëve mund t'iu duket e çuditshme?", ishte pyetja që iu bë ndjekësve të Anabel në Instagram.

Përgjigjet mund t'ju japin ca ide të mira, kur s'dini ku dhe si të gjeni motivimin për të bërë një punë apo për të përmbushur qëllime të caktuara. Mbani shënime:

1. Mua më motivon vetëm fakti që dua të ndihem mirë me veten dhe çdo gjë e bëj për këtë.

2. Kur jam shumë e zënë, edhe pse gjithçka mund të duket rrëmujë, arrij të bëj gjëra të mrekullueshme.

3. Më motivon nata, vëzhgimi i hënës dhe yjeve.

4. Muzika rock, ndërkohë që studioj mjekësi. Më quani anormale.

5. Motivohem kur kujtoj njerëzit që më zhgënjyen.

6. Më motivon djali im. Dua të studioj dhe te arrij qëllimet e mia ,që të jem në gjendje t'i ofroj atij një të ardhme më të mirë.

7. Motivohem kur bëj makeup.

8. Motivohem kur marr rrogën, kur më nënvlerësojnë.

9. Motivohem të studioj dhe punoj, kur i kujtoj vetes se është e vetmja rrugë për të arritur ato që dua.

10. Nëse vishem bukur, lyhem dhe i kam flokët e krehur, më shkon dita vaj.

11. Më motivon dielli në mëngjes. Dua vetëm të eci përgjatë bregut të detit.

12. Nata. Dua të jetoj natën. Është kaq bukur.

13. Kur jam në tualet dhe kryej nevojat personale. (Pa shaka)

14. Kur ndihem e rrezikuar. Domethënë duhet të jem në një mjedis me njerëz më të aftë se vetja.

15. Era e tokës pas shiut.

16. Jam në gjendje të punoj sapo kalon ora 9-10 e darkës, punoj deri në 5 të mëngjesit.

17. Dëgjoj këngë/muzikë që më frymëzon.

18. Kur pastroj vendin e punës. Po pati dhe pak fare rrëmujë, s'punoj dot.

19. Këngët depresionuese.

20. Qyqeku (Hajde luj qyqek).

21. Vishem bukur. Më jep një kënaqësi të madhe dhe vetëbesim.

22. Muzika, vetëm muzika.

23. Mërzitja.

24. Mbingarkesa. Kur kam shumë punë, kam më produktivitet.

25. Suksesi i të tjerëve.

26. Bëje mirë, bëje vetë.

27. Sa herë që s'kam motivim, bëj makeup dhe vishem mirë.

28. Min Yoongi - reperi më i mirë korean. Ka patur një të shkuar jo të mirë dhe ia doli.

29. Kur vënë në dyshim aftësinë time. Kur diçka është e vështirë për t'u bërë.

30. Të rri në qetësinë dhe vetminë time për sa kohë e kam të nevojshme. Zakonisht zgjat shumë.

31. Motivohem të bëj një punë, kur e di që më pas do shoh futboll.

32. Kur dikush më dërgon letra me postë. I ruaj dhe i rilexoj më vonë.

33. Kurioziteti se si do të jetë e nesërmja, viti tjetër, dekada tjetër.

34. Paqja me veten.

35. Lundrimi në Pinterest.

36. Konkurrenca, të shoh të tjerët më mirë se unë. Nëse janë më keq, nuk motivohem.

37. Dëgjoj muzikë pianoje të Disney dhe studio Ghibli.

38. Dielli.

39. Gjumi. 

40. Kur është koha e vrenjtur, madje dhe stuhi, jam aq energjike sa nuk e shpjegoj dot.

41. Më motivon familja që kam dhe ajo që do krijoj në të ardhmen.

42. Thatësira.

43. Dëshira për të ecur përpara.

44. Këngët rep ruse.

45. Ndjenja e pavarësisë.

46. Të bëj dhurata të bëra vetë (handmade).

47. Njerëzit e bukur.

48. Biznesi im, për të cilin të tjerët tallen, por unë fitoj lekët.

49. Ushtrime fitness, muzika.

50. Më motivojnë yjet, kam bizhuteri dhe tatuazhe me to.

51. Më motivojnë lekët.

52. Gatimi, piktura, leximi i librave.

53. Më motivon ideja e të arriturit gjithçka vetë. 

54. Po pata shtëpinë e pastër, zgjidhjet vijnë vetë.

55. Një podcast i mirë.

56. Blerja online.

57. Fjalët e profesorit një ditë para diplomës.

58. Udhëtimet.

59. Përqendrohem dhe motivohem pasi bëj seks.

60. Dua shumë fëmijë, prandaj duhet të punoj shumë tani që s'kam asnjë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI