Top List

Këta 10+ shqiptarë kanë kaluar një Shën Valentin të pazakontë

Shkruar nga Anabel

12 Shkurt 2021

Këta 10+ shqiptarë kanë kaluar një Shën Valentin

Njerëzit ose e festojnë, ose nuk e festojnë Shën Valentinin. Duket se nuk ka rrugë të mesme dhe është ok për sa kohë është zgjedhje personale e çifteve. Por teksa njerëzit që nuk e festojnë nuk kanë të tilla probleme si këto në vijim, të tjerëve u është dashur të sikletosen, të mërziten, të habiten etj. Pyetëm ndjekësit në Instagramin e Anabel Media për Shën Valentinin e tyre më të pazakontë dhe ja disa prej përgjigjeve të tyre:

1. Një drekë romantike me bretkosa dhe turshi. Isha shtatzënë dhe kisha neps.

2. Ndodhi një sherr i paparë dhe nuk folëm fare, edhe pse i kisha bërë dhuratë.

3. Ishim në kafe dhe i dhashë dhuratën. Më tha: “Nuk e dija që do bënim kështu gjërash”.

4. Dola me shoqet dhe refuzova të dashurin.

5. I dashuri im prej 6 vitesh u zhduk gjithë ditën dhe mbylli telefonin. Në darkë tha se kishte punë. Ishte tradhti.

6. Është në burg.

7. Ai u lidh me gocën që shiste lule, të cilat m'i bleu mua për Shën Valentin.

8. Me vjehrrën, kunatin, kunatën dhe bebin e tyre, në të njëjtën shtëpi.

9. Ish-i dashuri nuk besonte në Shën Valentin. Dëgjova një shoqe që do të blinte të brendshme për të dashurin. Shkova e shoqërova në dyqan, ikëm për shopping. As ajo as unë nuk jemi me të dashurit respektivë, por që prej asaj ditë bëra një shoqe të mrekullueshme.

10. Shën Valentinin e parë dolëm për darkë, kunatin e madh e kishim shoqëruar. Shën Valentinin e dytë, kunatin tjetër. Pastaj u bëmë me fëmijë dhe dilnim me fëmijët se s’kishte kush të na i mbante.

11. I kisha kërkuar kohë më parë që të mos më blinte parfum se sillte ters dhe ndaheshim. Më bleu parfum për Shën Valentin. U zumë keq. Por s’jemi ndarë, të paktën për momentin.

12. Më nisën dhimbjet e lindjes.

13. Ishte Shën Valentini ynë i parë dhe i kisha përgatitur një surprizë të vogël te shtëpia e tij. Kur e pyes me stil se ku ishte, më tha që po shkonte në shtëpi me babin. Uaa një siklet i paparë. Një Zot e di si i kam mbledhur në kohë zbukurimet. Jo se do bëhej nami, por kisha siklet.

Këta 10+ shqiptarë kanë kaluar një Shën Valentin

MOS I HUMBISNI