Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Ujori dhe Peshqit

Shkruar nga Anabel

3 Shkurt 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Ujori dhe Peshqit

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Ujori dhe Peshqit

Ky është viti juaj i madh, më i miri në më shumë se një dekadë dhe do ta ndjeni vëmendjen në shkurt. Dhjetë trupa qiellorë do të rreshtohen te Ujori, kështu që papritmas bota do të jetë e lumtur të vendosë besimin te ju. Jupiteri, dhuruesi i dhuratave dhe fatit, do të jetë te Ujori për herë të parë në 12 vjet dhe Saturni është gjithashtu atje, për herë të parë që nga viti 1991 deri në 1994.

Kombinimi i këtyre dy planetëve tregon se së shpejti do të angazhoheni në një mundësi të mrekullueshme që do të kërkojë shumë punë të vështirë, por që do të formojë themelin e jetës suaj dhe përfundimisht do të sjellë fitime të konsiderueshme. Ky thjesht mund të jetë viti më i rëndësishëm i jetës suaj, kur lini gjurmën tuaj dhe gjeni kënaqësinë në jetë që keni dashur prej kohësh. Me kaq shumë planetë të grumbulluar në shenjën tuaj, do të "sundoni botën" - do të jeni e vetmja shenjë që bën titujt kryesorë. Ky trend do të vendoset në Hënën e re më 11 shkurt dhe në ditët dhe javët në vijim.

Një marrëdhënie e caktuar ka qenë në mendjen tuaj. Teksa hynit në muajin shkurt, sapo kishit përjetuar një Hënë të plotë në Luan më 28 janar. Në atë kohë, ishit të përqendruar te partneri, një partner romantik ose në biznes.

Ajo Hënë e plotë ishte e përzier në pikëpamje me disa nga aspektet më të mira - dhe disa nga aspektet më sfiduese. Nëse personi në mendje është partneri romantik, tema që po diskutonit mund të ketë qenë rreth vendit ku duhet të jetoni. Nëse personi me të cilin duket se nuk jeni dakord është një bashkëpunëtor biznesi, mund të keni mosmarrëveshje se ku të krijoni ose zhvendosni ndërmarrjen ose nëse do të lejoni që punëtorët të punojnë në distancë nga shtëpia.

Nëse keni nevojë të zhvendosni ose rinovoni shtëpinë dhe në secilin rast shqetësoheni për kostot dhe aftësinë për të marrë një kredi ose një hipotekë, mund të mos shqetësoheni. Lajmi i papritur nga banka, një huadhënës, apo edhe nga familja do t'ju emocionojë.

Urani është planeti sundues. Hëna e plotë në Virgjëreshë më 27 shkurt, do t’ju sjellë mjaft para. Me një rreze të fortë të Uranit drejt Diellit, e cila, për Ujorin, sundon partneritetit në dashuri ose biznes, do ta përfundoni muajin me arritje të mëdha në njërën anë.

Do të përballoni gjithçka me një ndjenjë të fortë optimizmi. Urime!

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Ujori dhe Peshqit

Në fillim të shkurtit, sapo keni kaluar një Hënë të plotë, 28 janar, në sektorin e punës dhe do të keni përfunduar një projekt ose një negociatë të madhe që duket se ka qenë shumë e detajuar, duke kërkuar shumë vëmendje nga ju. Ka të ngjarë të keni përfunduar projektin ose negociatat deri në fund të janarit, ose do ta bëni në ditët e para të shkurtit. Ai që përfundove sigurisht nuk ishte i lehtë, por ti këmbëngulje dhe me gjasë ishe fitimtar. Me Jupiterin, planetin e fatit të mirë, dhe Saturnin, planetin e vetë-disiplinës, të dy bashkohen me Diellin, kishte (ose do të ketë) diçka të veçantë për atë projekt dhe ndërsa ecni përpara, mund t'ju çojë në një punë më të sofistikuar dhe komplekse për detyrat e ardhshme, duke provuar shkathtësinë tuaj.

Marsi do kalojë gjithë muajin në shtëpinë e tretë të shkrimit dhe komunikimit dhe për shkak se ai është në Dem, do t'ju sjellë një projekt fitimprurës. Urani, duke orbituar pak larg Marsit në Dem, do t’ju ndihmojë që të gjeneroni ide të reja.

Do të ketë gjashtë trupa qiellorë në një sektor dhe për secilën shenjë theksi do të jetë i ndryshëm. Për ju, Afërdita, Mërkuri, Jupiteri, Saturni, Dielli dhe Hëna e re, të gjithë në Ujor, do të mblidhen në shtëpinë e dymbëdhjetë të izolimit dhe privatësisë.

Shtëpia e dymbëdhjetë është natyrshëm "në pronësi" të Peshqve, kështu që është një zonë e njohur për ju. Konsiderohet si një vend i krijimtarisë së madhe që buron nga thellësia e subkoshiencës. Nëse keni një projekt që kërkon përqendrim të madh, ose nëse keni nevojë të shkruani një dorëshkrim ose një letër të rëndësishme, ose nëse jeni një dizajner që punoni me koleksione mode, do të keni pafund ide. Do të jeni shumë produktiv.

Intuita juaj, gjithmonë një burim mbrojtjeje për Peshqit, do të jetë jashtëzakonisht e mprehtë këtë muaj, prandaj duhet të ndiqni atë që ju thotë të bëni.

Mund të kuptoni se diçka e madhe po vjen dhe po ndodh! Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, po orbiton shpejt dhe do të zhvendoset te Peshqit për herë të parë në 12 vjet, nga 13 maji deri më 28 korrik.

Shkurti përfaqëson një kohë planifikimi. Është e vështirë të marrësh atë që dëshiron nëse nuk je plotësisht i sigurt se çfarë dëshiron të ndodhë më pas. Peshqit e lindur herët, 19-21 shkurt, do të jenë të parët që do të kenë një mundësi për të kapur mollën e artë në pemë, por të gjithë Peshqit do të kenë mundësinë e tyre në 2022.

Hëna e plotë e 27 shkurtit sjell një surprizë, e cila mund të jetë partneri. Urani do të jetë në një pozicion perfekt për të përgatitur lajme të papritura dhe kjo do t'ju bëjë shumë të lumtur. Nëse nuk keni partner në dashuri, mund të keni një bashkëpunëtor në biznes i cili vjen tek ju me një zhvillim të mirë. Është një mënyrë e mrekullueshme për të mbyllur muajin.

Afërdita do të vizitojë Peshqit nga 25 shkurti deri më 21 mars, kështu që muajin tjetër, mundohuni të bini në sy.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI