Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Peshorja dhe Akrepi

Shkruar nga Anabel

3 Shkurt 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Peshorja dhe Akrepi

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Peshorja dhe Akrepi

Keni kaluar disa kohë pa shumë entuziazëm në jetë, por ky muaj do ta thyejë atë magji të vështirë teksa universi do t’ju sjellë shumë arsye për të qenë të lumtur. Do të keni gjashtë trupa qiellorë në shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë. Ky është numri më i lartë i planetëve që mund të mblidhen në një shenjë.

Të gjithë planetët tranzit do të jenë në Ujor, shtëpia kushtuar dashurisë, romancës, fëmijëve, aktiviteteve të kohës së lirë dhe argëtimit. Jupiteri, planeti i fatit të mirë është midis tyre dhe kjo është hera e parë në më shumë se një dekadë që keni pasur ndihmën e Jupiterit këtu. Saturni është gjithashtu aty per të treguar se je serioz dhe i gatshëm për një angazhim, ose nëse je i lidhur, për të bërë më shumë për këtë marrëdhënie.

Nëse jeni beqar, do të keni një shans të jashtëzakonshëm për të takuar dikë të ri. Nëse miqtë janë të gatshëm të bëjnë një ndërhyrje, nxitini që ta bëjnë këtë së shpejti! Eshtë e mundur që dikush që keni dashur dhe keni humbur mund të kthehet për të parë nëse dëshironi ta provoni përsëri - dhe kjo është koha e duhur.

Mundet që të zbuloni se jeni shtatzënë ose që një anëtar i familjes pret së shpejti do të lindë.

Ky është një muaj aq i lumtur sa edhe krijimtaria do të përfitojë. Do t’ju vijnë idetë në duart, si karamele të ëmbla nga parajsa. Hëna e re më 11 shkurt mund t’ju sjellë një projekt dhe mund të kontribuoni në zgjidhjen e tij per t’i vënë vulën tuaj. Ky projekt do t'ju lejojë të tregoni gamën e talenteve dhe t'ju vendosë në linjë për vlerësime kritike, një çmim ose një promovim. Nëse jeni të vetëpunësuar, industria do të flasë vetëm rreth jush.

Gjatë muajit të kaluar dhe fillimit të shkurtit, dukeni të shqetësuar për paratë, ndoshta sepse keni fatura të vonuara për të paguar dhe po përpiqeni të zgjasni përkohësisht buxhetin tuaj më tej sesa mund të shkojë. Shoh shumë para duke ardhur drejt jush, prandaj mos u shqetësoni aq shumë.

E mira është se Marsi do të largohet nga shtëpia financiare më 3 mars duke filluar t'ju mbështesë. Ky është një ndryshim i madh. Ditë më të qeta financiare do të vijnë.

Hëna e plotë e 27 shkurtit do t'ju gjejë në nevojë për pushim. Ne jemi në mes te një pandemie të egër. Mos e lëshoni vigjilencën.

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Peshorja dhe Akrepi

Hëna e plotë e 28 janarit, në shtëpinë e dhjetë të çmimeve dhe arritjeve, mund t'ju ketë sjellë një publicitet emocionues, një promovim, çmim apo ofertë për një punë të re. Ndoshta nuk e dini akoma sa u keni bërë përshtypje të tjerëve dhe si reputacioni juaj po arrin qiellin, por do ta dini me kohën.

Shumë lajme po zhurmojnë në shtëpin dhe kjo pjesë private e jetës do të vazhdojë të jetë në qendër të vëmendjes për muajt që vijnë. Falë bashkimit të Jupiterit dhe Saturnit në Ujor në 21 dhjetor 2020 (një ngjarje një herë në 20 vjet), një cikël tjetër do të nënvizojë se sa do të çmoni shtëpinë dhe familjen. Ky cikël do t'ju mbajë për të paktën 20 vjet ose më shumë.

Mund të keni vendosur të zhvendoseni ose që pronari juaj, t'ju ketë dhënë mundësinë për të blerë apartamentin. Ose mund të keni bërë zgjedhje për të rinovuar, pikturuar, apo për të bërq riparime ose për të dekoruar një ose më shumë dhoma. Ky do të ishte viti më i mirë në më shumë se një dekadë për të realizuar planet tuaja, sepse keni Jupiterin për t'ju ndihmuar të gjeni një vend të gjerë, me diell në lagjen që dëshironi të jetoni.

Sigurisht, gjithçka duket se ka një yin dhe një yang, një shtytje dhe një tërheqje, një çelës ndezjeje dhe fikjeje. Në këtë rast, do të duhet të merrni bashkëshortin ose bashkëjetuesin për të punuar së bashku me idetë në lidhje me shtëpinë.

Nëse jeni duke lëvizur, ka më shumë të ngjarë të lëvizni drejt një qyteti sesa periferisë. Megjithëse si Akrep keni nevojë për shumë privatësi.

Mund të vendosni t'i jepni më shumë ndihmë një prindi, ose mund të mirëpritni një foshnjë të re në familje, e juaja ose e vëllait ose motrës suaj.

Ndërsa u afroheni ditëve të fundit të shkurtit, do të argëtoheni tepër. 27 shkurti do të sjellë një Hënë të plotë te Virgjëresha, shtëpia e njëmbëdhjetë e shpresave dhe dëshirave dhe mund të sjellë një anëtar të familjes të qëndrojë me ju, të tilla si motra ose kushëriri, ose një mik shumë i ngushtë mund të vijë në qytet. Pandemia është akoma me ne, prandaj mos e lëshoni vigjilencën - maskat janë akoma të nevojshme. Sidoqoftë, ju shoh pozitivisht të entuziazmuar me atë çka do të zhvillohet këtë fundjavë, 27-28 shkurt.

Arsyeja pse e dua kaq shumë këtë Hënë të plotë është se do të ketë një surprizë të mrekullueshme për karrierën. I dashur Akrep, po arrini qiellin dhe po shkoni më lart çdo muaj që kalon. Urani gjithashtu do të dërgojë lajme nga larg - ndoshta një person nga një vend i huaj - do t'ju bëjë të emocionoheni gjithashtu. Çështjet ligjore, media dhe akademia do të jenë të gjitha fushat e përfitimit të këtij muaji.

Do ta dashuroni shkurtin!

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI