Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Luani dhe Virgjëresha

Shkruar nga Anabel

3 Shkurt 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Luani dhe Virgjëresha

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Luani dhe Virgjëresha

Tabela është kaq aktive! Gjashtë në dhjetë trupa qiellorë janë në ato që astrologët i quajnë kënde të tabelës suaj (njëra është shtëpia e dhjetë) dhe planetët fitojnë fuqi kur janë atje. Teksa fillon shkurti, mund të jeni akoma duke e ndjerë forcën e Hënës së plotë pozitive të 28 janarit, e cila u shfaq në Luan. Një ngjarje apo marrëdhënie shumë e rëndësishme mund të ketë arritur kulmin, sa duket ju ka sjellë shumë lajme të mira. Ka vetëm një Hënë të plotë në vit në shenjën tuaj dhe kjo ndoshta ishte e paharrueshme.

Mund të kuptoni se sa shumë mund të arrini në jetë nëse bashkoni forcat me një person tjetër. Tani, do të duhet të bashkëpunoni me dikë – partner në jetë ose në biznes. Duhet që të dy të jeni entuaziastë për këtë ndryshim.

Nëse jeni të lumtur, mund të jeni gati të premtoni dashurinë dhe të fejoheni. Çfarë muaji emocionues do të jetë ky nëse fejoheni.

Nëse nuk jeni të lumtur me marrëdhënien, prania e Saturnit sugjeron që mund të provoni terapinë në çift. Provoni ta bëni këtë para 28 dhjetorit 2021, kur Jupiteri do të largohet nga kjo pjesë e tabelës. Jupiteri do të largohet për pak kohë nga shtëpia e martesës nga mesi i majit deri në fund të korrikut, por për pjesën më të madhe të vitit, ai do t'ju ndihmojë të gjeni gëzim në martesë nëse punoni me të. Sapo të largohet, Jupiteri me fat nuk do të kthehet në shtëpinë e martesës deri në prill 2032.

Në biznes, mund të vendoseni në kontakt me një partner, bashkëpunëtor ose partner biznesi, të tillë si agjent, publicist, menaxher, e kështu me radhë.

Sigurisht, ky muaj do të jetë në lidhje me atë se sa mirë kaloni me të tjerët që janë me rëndësi jetike për ju, sepse Hëna e re më 11 shkurt do të ketë një turmë prej gjashtë trupash qiellorë në shenjën e kundërt me tuajën, Ujorin. Nuk do të keni kontroll të plotë mbi mënyrën se si vazhdojnë gjërat dhe mund të duhet të mësoheni të lini të tjerët të marrin drejtimin. Si një Luan, zakonisht preferoni të jeni në krye, por ndonjëherë është më mirë të lini të tjerët të kontribuojnë me ide.

Mërkuri aktualisht është prapavijë, një kohë tradicionalisht e vështirë për të nënshkruar një kontratë, sepse ka të ngjarë të anashkaloni disa faktorë që mund të sjellin probleme më vonë. Flisni se si doni që marrëdhënia të funksionojë - në detaje. Do të ishte gjithashtu e mençur të merrni kohën tuaj për të nënshkruar një kontratë sepse do të prisni Marsin në shtëpinë e nderit, çmimeve dhe arritjeve prestigjioze për herë të parë në dy vjet dhe kjo do të vazhdojë deri më 3 mars.

Gjithashtu keni Uranin, planetin e befasisë, në shtëpinë e dhjetë, kështu që mund të merrni një vëmendje të madhe të papritur nga shtypi, nga kompania për të cilën punoni, ose nga klientët që ju shërbeni. Jeni mirë në rrugën për të ngjitur shkallët e suksesit. Nëse jeni pa punë, nuk do të vazhdojë për shumë kohë - vazhdoni të kërkoni.

Për fat të mirë, Neptuni do të jetë në marrëveshje me Marsin, muaj, duke sugjeruar se do të krijoni para - thjesht sigurohuni që partneri të mos marrë një pjesë të madhe të fitimeve padrejtësisht.

Hëna e plotë e 27 shkurtit mund të sjellë një fazë kritike të bisedimeve financiare në një përfundim, megjithëse më shumë diskutime mund të shtrihen deri në fillim të marsit. Me lëvizjen e Mërkurit në 20 shkurt dhe të riorientuar plotësisht në fillim të marsit, do të shihni planet financiare do të kenë rezultate më të mira, më të kënaqshme.

Hëna e plotë e 27 shkurtit mund t'ju sjellë një kontroll të papritur ose mund t'ju lejojë të bëni një shitje ose marrëveshje të madhe. Çfarë momenti emocionues!

Nëse keni një partner në dashuri, festoni Ditën e Shën Valentinit, 14 shkurt. Do të jetë një ditë e mrekullueshme, me Hënën kalimtare në shenjën e zjarrit, Dashi, dhe Afërdita bashkë me Jupiterin në shtëpinë e marrëdhënies.

Sa me fat mund të jeni? Shënojeni momentin!

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2021: Luani dhe Virgjëresha

Si Virgjëreshë, krenoheni që ushqeheni mirë dhe e mbani veten. Këtë muaj, do të keni një mundësi të rishikoni zakonet për të parë nëse mund të përmirësoni shëndetin fizik dhe mendor. Sapo keni kaluar një Hënë të plotë në shtëpinë e dymbëdhjetë, 28 janar, tradicionalisht një kohë për t'u konsultuar me një trajner ose terapist, nëse mendoni se njohuritë e fituara do t'ju ndihmonin.

Më 11 shkurt, Hëna e re në Ujor do të shfaqet në shtëpinë e gjashtë të shëndetit dhe do të bashkohet me një rrethim jashtëzakonisht të madh të trupave qiellorë në këtë Hënë të re - Diellin, sundimtarin tuaj Mërkurin, Afërditën, Jupiterin dhe Saturnin. Kjo do të ishte koha ideale për të menduar për të gjitha gjërat që bëni për të qëndruar të fortë.

Puna do të jetë jashtëzakonisht e ngarkuar dhe mund të mos keni parë diçka si ajo që po vjen në vite. Teknologjia e re do të luajë një rol në gjithçka që bëni. Detyrat që merrni - dhe duket se ka shumë - mund t'ju sjellin në një fushë krejtësisht të re. 

Nëse jeni të vetëpunësuar, mund të dëshironi të zhvilloni praninë tuaj në media sociale për të prezantuar më mirër mallrat ose shërbimet para të tjerëve. Reklamimi dixhital dhe publiciteti gjithashtu do të paguajnë për ju. Nëse keni nevojë të punësoni staf ose të blini pajisje ose softuer, bëjeni këtë në Mars, pasi udhehëqësi juaj Mërkuri shkon në pozicion normal më 20 shkurt.

Nëse puna përfshin komunikim me njerëz të nivelit të lartë jashtë vendit dhe dërgesa që hyjnë dhe dalin nga doganat, mund të shihni vonesa, disa të shkaktuara nga doganat dhe të tjera nga dërgesat e humbura ose të dëmtuara. Jini të gatshëm për gjithçka - asnjë prej tyre nuk do të jetë përtej aftësisë suaj për t’i përballuar dhe do të triumfoni.

Marsi (veprimet) dhe Urani (ngjarje të papritura) janë aktualisht në shtëpinë e udhëtimit në distanca të gjata dhe në marrëdhëniet e huaja - Demi, një shenjë toke si ju, një është një tregues i sigurt se do të gjeni mënyra për të kapërcyer çdo pengesë që mund të vijë.

Dëshironi shumë të udhëtoni, por kjo nuk ka të ngjarë të jetë e mundur tani, jo me mutacionet e reja të virusit që shfaqen në të gjithë globin. Ekspertët janë të qartë - qëndroni në shtëpi tani për tani.

Momenti i madh do të ndodhë në 27 shkurt, plus ose minus katër ditë, kur Hëna e plotë do të shfaqet në Virgjëreshë - e vetmja Hënë e plotë e vitit 2021 në shenjën tuaj. Diçka personale dhe e rëndësishme do të vijë në një moment të rëndësishëm. Çdo Virgjëreshë do të ketë diçka për të shijuar në këtë Hënë të plotë dhe nëse ditëlindja ju bie më 1 shtator, plus ose minus pesë ditë, do ta ndjeni më shumë.

Partneri/ja mund t'ju emocionojë me lajme ose me një dhuratë që nuk e prisni. Një partner biznesi ose agjent mund të sjellë lajme të mira, gjithashtu. Jupiteri do të lëvizë pranë Merkurit dhe ky është një tjetër sinjal se muaji ka të ngjarë të përfundojë shumë mirë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI