Celebrity

Vanessa Bryant për Kobe dhe të bijën, në 1-vjetorin e vdekjes: ‘Ende nuk duket e vërtetë’

Shkruar nga Anabel

26 Janar 2021

Vanessa Bryant për Kobe dhe të bijën, në 1-vjetorin e

Vanessa Bryant përkujtoi sot bashkëshortin e ndjerë, Kobe Bryant dhe vajzën, Gianna, në një vjetorin e vdekjes së tyre. 38-vjeçarja postoi në Instagram një letër prekëse nga një prej mikeshave të Gianna-s, Aubrey Callaghan.

“Sot mora këtë letër të ëmbël nga një prej mikesha më të mira të Gianna-s, Aubrey. Të dua Aubz (siç do të të thërriste Gigi). Faleminderit shumë që ndave me mua disa prej kujtimeve të tua me Gigi-n dhe që më lejove që ta postoj në Instagram. Gigi im është e mahnitshme dhe vërtet e vlerësoj letrën e zhytyr në mendime. Ajo të do kaq shumë. Më mungon vajza ime dhe Kob-Kob kaq shumë. Nuk do ta kuptoj kurrë pse/si kjo tragjedi u ndodhi qenieve njerëzore kaq të bukura, të ëmbla dhe të mahnitshme. Ende nuk duket e vërtetë. Kob, jemi mirë. Gigi, ti ende e bën mamin krenare.” – shkroi Vanessa.

Në letër, mikesha e Giana-s, shkroi se kujtimet e "buzëqeshjes dhe qëndrimit të Gianna-s e shtyjnë atë të jetë më e mirë" dhe se ajo shpreson që vajzat e saj në të ardhmen të jenë si vajzat e Vanessa-s.

"Ka raste kur futem në një gropë dëshpërimi duke menduar për të dhe për atë që ajo mund të kishte arritur nëse do të kishte edhe dy vjet më shumë. Por kohët e fundit kam menduar për shenjën që la në Tokë. Lufta e saj për barazi në sport ndikuan që të rishihen gjërat. Ajo dhe zoti Bryant ndikuan shumë.” 

Vanessa Bryant për Kobe dhe të bijën, në 1-vjetorin e

Kobe dhe Gianna ishin midis nëntë personave që ndërruan jetë në një përplasje helikopteri në Calabasas, Kaliforni në janar të vitit 2020. Legjenda e basketbollit ishte 41 vjeç, ndërsa vajza e tij 13. 

Vanessa Bryant për Kobe dhe të bijën, në 1-vjetorin e

MOS I HUMBISNI