Celebrity Style

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të ishin të këtij viti!

Shkruar nga Anabel

23 Janar 2021

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të

E bukura e tendencave të modës është se ato rikthehen vazhdimisht në një formë apo një tjetër. Prandaj, një ikonë mode e viteve '90, mund të jetë po aq ikonë edhe në 2020-2021-shin.

Më poshtë gjeni ca nga veshjet e asaj kohe, që i shohim shpesh edhe sot e kësaj dite!

#1 - Jennifer Lopez

Fustani me shpinën e hapur, që thekson të pasmet është një model po aq i famshëm sot, sa ishte në vitet '90.

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të

Një look i thjeshtë dimri, duket po aq stil edhe sot:

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të
Foto nga Who What Wear

#2 - Gwyneth Paltrow

Converse, xhinse dhe xhaketë lëkure. Një stil i ngjashëm me atë të Bella Hadid, në jetën e përditshme:

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të
Foto nga Who What Wear

#3 - Paris Hilton 

Sa herë e keni parë në Instagram këtë model fustani?

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të

#4 - Alicia Silverstone

Filmi "Clueless" është një film ikonik edhe për kostumografinë fantastike që ka. Kjo veshje nuk njeh kohë:

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të

#5 - Jennifer Aniston

E thjeshtë dhe klasike:

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të

Një tjetër veshje e viteve '90 rikrijuar nga Selena Gomez (majtas):

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të

Kjo foto duket sikur ka dalë nga pranverë-vjeshta e 2020-ës:

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të

#6 - Cameron Diaz

Po, është Cameron Diaz përpara shumë vitesh me sandalet më të përfolura të kësaj vere:

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të
Foto nga Who What Wear

#7 - Naomi Campbell

Ikona e modës me fundin midi (treçereksh) dhe çizmet me takë katrore:

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të
Foto nga Who What Wear

#8 - Gabrielle Union

Xhinset e gjera në fund dhe me shtat të shkurtër që keni parë këto vite, dukeshin po aq bukur edhe atëherë.

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të
Foto nga Who What Wear

Këto veshje të viteve ’90 nga të famshmit, duket si të

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI