Sex

Ç'mund të bëni nëse e ndjeni se diçka 'ngec' me ju në shtrat

Shkruar nga Anabel

22 Janar 2021

Ç'mund të bëni nëse e ndjeni se diçka

Mund t'ju ndodhë të ndiheni sikur ka diçka që s'shkon me ju në jetën seksuale. Nëse doni që situata të ndryshojë apo keni nevojë për diçka të re, hidhini një sy këshillave më poshtë:

Bëhuni egoiste

Ndonjëherë keni nevojë më shumë për kënaqësinë tuaj, kërkojeni atë çfarë dëshironi dhe mos u shqetësoni partnerin. Është e vërtetë që duhet të ketë një balancë, por nëse shqetësoheni gjithmonë për të ju nuk do t’a zbuloni kurrë se çfarë dëshironi.  

Lubrifikohuni

Vetëm pak lubrifikim mund të bëjë dallimin në mes të shqetësimit dhe ekstazisë. Ka shumë faktorë që mund të ndikojnë në lubrifikim natyral të një gruaje: dehidratimi, pilulat, stresi, ilaçet kundër depresionit, shtatzënia dhe madje edhe ushqyerja me gji; por ju nuk duhet të gëzoni për këtë. Shtimi i një lubrifikanti në rutinën tuaj seksuale mund të intensifikojë kënaqësi, të rrisë ndjeshmërinë, të zgjasë aktin, të ndihmojë në përdorimin e prezervativit dhe t’ju bëjë më të ndjehen të ndjeshëm dhe stimuluese.

Vishni diçka joshëse

Të veshurit të një palë të brendshme të reja mund t’ju rrisë besimin në dhomën e gjumit. Sigurohuni që ajo që vishni është për të dy: nëse ndiheni të bezdisura dhe dhe jo rehat nuk do t’ju bëjë të keni një seks të paharrueshëm. Nëse të brendshmet seksi nuk janë për ju, mund të përdorni një palë këpucë ose buzëkuq. Është ekuivalenti seksual i një kostumi biznesi.

Konsideroni një stimulim me dorë

Nëse partneri juaj mund të jetë pak “i ashpër” me klitorin tuaj, kjo është e përkryer. Një lexuese thotë: "I dashuri im më stimulon me gishta gjatë seksit oral, kjo ishte një përvojë shumë intensive për të dy ne."

Shihni filma erotik me partnerin

Ashtu si lojërat e seksit, filmat për të rritur mund të jenë një aktivitet në çift. Gjeni diçka që ju pëlqen të dyve dhe do të surprizoheni sa bukur do jetë.

Praktikoni vonesën e kënaqësisë

Me një partner të qëndrueshëm është mirë që gjërat mos të përfundojnë shpejt. Kthehuni në kohët kur dilnit bashkë si adoleshentë dhe më pas dilni në darkë para se të bëni seks.

Merrni pjesë në dominim dhe tërheqje

Për të habitur partnerin tuaj përdorni një palë pranga, filloni kështu aventurën tuaj të dominimit dhe nënshtrimit. Nxisni ide me partnerin tuaj më parë dhe më pas vijini ato në praktikë.

Mjaft u shtirët për orgazmën

Kur kjo nuk po ndodh, presioni për arritjen e orgazmës mund të rritet dhe t’ju bëjë të ndiheni të parehatshme dhe të tensionuara. Përqëndrohuni vetëm të shijoni momentin. Duke qenë më të relaksuara do të keni rezultate më surprizuese.

Burimi: Glamour