Kuzhina

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini një sy këtyre ëmbëlsirave

Shkruar nga Anabel

21 Janar 2021

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

Nuk ka rëndësi nëse je në një lidhje, single apo thjesht del me dikë në mënyrë sporadike. Shën Valentini është një festë dhe festat s'kanë kuptim pa ëmbëlsira. Meqë tematika e 14 shkurtit është dashuria, kushtojini vëmendje detajeve dhe dekorimit krahas shijeve. Mos u lodhni me dhurata, surpriza apo shpenzime të tjera të kota. Asgjë s'do t'i pëlqejë më shumë se një ëmbëlsirë. 

Sigurohuni t'i bëni me dashuri dhe të studioni me kujdes recetat më poshtë. Mos harroni përbërësit kryesorë: çokollatën, luleshtrydhet dhe gjithë frutat e tjera shumëngjyrëshe.

1. Torta klasike! 

Ka vanilje, limon dhe krem luleshtrydheje. Si mundet dikush t'i rezitojë kësaj?

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

2. Copëza çokollate në formë zemre

Shtoni ngjyra dhe ca karamele në çdo pjesë të çokollatave. Duhet të dalin aq të bukura sa t'i vijë keq t'i konsumojë.

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

3. Kek të vegjël me shkrime të ëmbla!

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

4. Zgjoheni me churros të pjekur dhe çokollatë!

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

5. Ose me kek në formë zemrë, të mbushur me çokollatë të shkrirë.

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

6. Torta Red Velvet është fiks për 14 shkurt!

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

7. Çokollatë e nxehtë që mund ta bëni për 5 minuta!

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

8. Magjia në një pjatë. 

Këtë përgatiteni nëse jeni zënë një ditë para.

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

9. Hmm, luleshtrydhet e dekoruara kaq këndshëm, mos i blini gati!

Bëjini vetë dhe mundësisht ai t'ju shohë gjatë përgatitjes.

Që 14 shkurti me ty t'i kujtohet përgjithmonë, hidhini

Burimi: Pop Sugar

MOS I HUMBISNI