Astro Fun

4 shenjat që do të preken më shumë nga prapavija e parë e këtij viti

Shkruar nga Anabel

13 Janar 2021

4 shenjat që do të preken më shumë nga prapavija e parë

Ka kaluar shumë kohë që nga hera e fundit që keni dëgjuar për Mërkurin në prapavijë. Fatkeqësisht, rikthehet për ta na i nderlikuar paksa gjërat më 30 janar! Efektet e prapavijës së parë të vitit do t'i ndjejnë të gjithë, por në veçanti shenjat më poshtë.

Demi

Kjo prapavijë do "të godasë" më shumë sektorin tuaj të karrierës, që do të thotë mund të përballeni me disa keqkuptime në punë apo konflikte të vogla. Do të ndjeni tension mes dëshirës për t'i shtyrë projektet dhe nevojës për t'i përfunduar sa më parë. Merrini gjërat me ngadalë dhe filloni të bëni disa biseda serioze rreth të ardhmes suaj profesionale.

Ps: Kontrrolloni dy herë çdo punë pasi ta keni përfunduar.

Luani

Kjo prapavijë do t'ju prekë në sektorin e dashurisë! Papritur do t'ju rikthehet pasioni i vjetër mes jush dhe të dashurit/ës suaj (ose ndonjë partner i së shkuarës) mund të dalë në sipërfaqe sërish. Keqkuptimet mund të ndodhin nga çasti në çast, prandaj mos e merrni çdo fjalë shumë pesonale. Bëni kujdes se si e shprehni mendimin përmes një mesazhi, pasi gjatë kësaj periudhe është shumë kollaj që gjërat të merren jashtë kontekstit. Pavarësisht kësaj, kjo prapavijë do t'ju ndihmojë të gjeni ekuilibrin dhe do të zbehë gjithë problemet që mund të keni pasur gjatë kësaj kohe.

Akrepi

Kjo prapavijë do të jetë shumë emocionale për ju. Do t'ju kthejë shumë pas në kohë, në kujtime që lidhen me familjen dhe të shkuarën tuaj. Bëhuni gati të përballeni me disa pjesëtarë apo pasiguri që lidhen me fëmijërinë tuaj. Gjithashtu është e mundur të keni disa debate që lidhen me jetën brenda shtëpisë, prandaj përpiquni të ruani qetësinë. Kalo kohë me miqtë më të mirë që ke, për të ndryshuar humorin gjatë atyre ditëve.

Ujori

Do t'i ndjeni efektet e kësaj prapavije në jetën personale dhe në një mënyrë shumë komplekse. Tani për tani je e fokusuar tek krijimi i një imazhit për veten, prandaj gjatë asaj kohe mund të përballesh edhe me kriza identiteti. Do ta kesh pak të vështirë të shprehësh veten dhe t'i tregosh botës kush je, por gjëja më e mirë që mund të bësh është ta marrësh me qetësi.

Burimi: Bustle

MOS I HUMBISNI