Street Style

5 trende atletesh, që duhet t'i ketë çdo vajzë në 2021-shin!

Shkruar nga Anabel

11 Janar 2021

5 trende atletesh, që duhet t'i ketë çdo vajzë

Një vit i ri kërkon dhe blerje të reja! Nëse po mendonit të blinit këpucë, hidhini një sy disa prej modeleve më "in" të atleteve për këtë sezon.

Për më tepër, disa prej tyre mund t'i keni në shtëpi dhe tani ka ardhur koha t'i kombinoni si stilistë të vërtetë!

 Atletet e stilit retro

5 trende atletesh, që duhet t'i ketë çdo vajzë

Modeli i atleteve retro dhe modele të tjera të ngjashme me të nuk kanë ndërmend të largohen gjatë gjithë vitit. Ky stil bën çdo veshje të duket moderne.

Atlete "palestre"

5 trende atletesh, që duhet t'i ketë çdo vajzë

Ato atletet që i përdorni vetëm për vrap, ecje të shpejtë apo palestër? Tani mund t'i vishni çdo ditë me xhinse, xhaketë lëkure apo kombinime të tjera. Trendet e këtij viti kanë vënë rehatinë në radhë të parë!

Atletet "color-blocked"

5 trende atletesh, që duhet t'i ketë çdo vajzë

Me siguri i keni parë gjatë 2020-ës. Nëse i keni në garderobë, mirë për ju!

"Klasiket"

5 trende atletesh, që duhet t'i ketë çdo vajzë

Më shumë se sa një trend, atletet tipike "Converse", "Vans" etj do i shihni përsëri.

Atletet "me qafë"

5 trende atletesh, që duhet t'i ketë çdo vajzë

Kombinuar me një fund ose fustan të shkurtër, atlete të tilla ju duhen për të thyer pak monotoninë e modeleve tipike të këpucëve/atleteve të tjera.

5 trende atletesh, që duhet t'i ketë çdo vajzë

Burimi: Who What Wear