Bota

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata, jashtë kontrollit!

Shkruar nga Anabel

7 Janar 2021

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

Kaosi i shkaktuar në Capitol Hill në Washington i kushtoi jetën 4 njerëzve, mes tyre dhe një grua. Qindra mbështetës të presidentit Trump u përleshën me trupat e Gardës Kombëtare, të cilët u vendosën në aksion në përpjekje për të ruajtur paqen.

Turma e armatosur që vraponte në sallën e Kongresit, njerëz që ngjiteshin mureve, zjarr dhe dhunë si një përpjekje për të ndaluar ligjvënësit të vijonin normalisht procesin e çertifikimit të fitores së Joe Biden. Dhjetëra prej tyre bastisën zyrat dhe korridoret e në prej vendeve më të rëndësishme politike në SHBA.

Fotot e shkrepura janë disa prej fotove më kaotike dhe të çuditshme të kapura ndonjëherë:

#1 - Grupime të mëdha:

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

#2 - Njerëzit iu hedhin spërkatës djegës në sy policëve:

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

#3 - Kanë hyrë në zyra:

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

#4 - Kanë "vjedhur" me krenari:

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

#5 - Dikush ngjit murin e Kongresit:

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

#6 - Bëjnë foto duke bërtitur "Trump fitoi":

#7 - Dikush lutet:

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

#8 - Ka patur të shtëna:

#9 - Anëtarë të stafit janë strehuar ku kanë mundur:

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

#10 - Rrëmujë dhe përleshje:

#11 - Përplasje në dyer:

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

#12 - Disa janë ndaluar nga policia:

Ç'ndodhi në SHBA, përmes fotove dhe videove: Situata,

Fotot u përzgjodhën nga Buzz Feed