Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Shkruar nga Anabel

3 Janar 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Kohët e fundit, keni menduar mjaft për situatën financiare. Duket sikur keni bërë një planifikim të mençur të taksave të fundvitit, duke i kushtuar vëmendje lajmeve të biznesit dhe duke biseduar me këshilltarin financiar për opsionet e investimit. Duket se keni qenë duke paguar fatura në mënyrë që të mund ta filloni vitin të freskët. E gjithë kjo vjen falë Hënës së plotë në Gaforre në fund të muajit të kaluar më 29 dhjetor.

Theksi mbi mënyrën se si fitoni, kurseni, shpenzoni, huazoni dhe investoni para do të ndikohet nga Hëna e re e 12 janarit. Kjo Hënë e re do të ndriçojë shtëpinë e dytë të financave personale dhe do t'ju çojë në një rrugë të re, prodhuese. Dielli dhe Hëna e re do të shfaqen në shtëpinë e dytë, së bashku me Plutonin dhe Afërditën, duke nënvizuar vendosmërinë për të menaxhuar paratë më me shkathtësi.

Marsi do të zhvendoset nga shtëpia romantike më 6 janar, pas gjashtë muajsh. Gjatë kësaj kohe, ishit shumë të interesuar për të gjetur dashuri. Ndjenjat mund të jenë lëkundur, duke filluar nga admirimi i fortë për partnerin për të mbërritur në një fazë ku keni pyetur veten se çfarë keni pëlqyer te ky njeri.

Pandemia mund të ketë luajtur me ndjenjat, gjithashtu. Nëse keni jetuar bashkë, shumë kohë në praninë e njëri-tjetrit mund të ketë ndikuar për keq. Nëse keni keni fëmijë dhe fëmijët jetojnë me ju (të paktën në një pjesë të kohës), kjo vetëm sa i shumëfishoi vështirësitë. Ndonjëherë mund të keni ëndërruar të ikni në një ishull - vetëm!

Tani që Marsi do të hyjë te Demi, vëmendja do të ndryshojë dhe do të përqendrohet më shumë te puna. Biznesi do të jetë i shpejtë, kështu që do të duhet të kaloni orë më të gjata me projektet. Jeta e dashurisë, megjithatë, do të bëhet e menaxhueshme tani dhe një element kryesor mund të jetë që do të keni më shumë para në hyrje dhe financat e ngushta shpesh janë një burim tensioni midis çifteve.

Hëna e plotë e 28 janarit do të jetë interesante dhe komplekse. Do të bjerë në shtëpinë e tretë të komunikimit dhe çështjeve të kontratave, kështu që mund të jeni duke bërë më shumë negociata me klientët sesa normalisht. Diçka do të mbyllet ose kulmojë në këtë kohë dhe duket si një marrëveshje fitimprurëse sepse Hëna e plotë do të shfaqet pikërisht kur Dielli të bashkohet me Jupiterin - një aspekt klasik të cilin e quaj Dita më e Lumtur e Vitit. Hëna e plotë do të jetë te Luani, një shenjë miqësore me Shigjetarin, por me Saturnin në kundërshtim të drejtpërdrejtë, duket se do të ndiheni nën presion për të zgjidhur disa nga pengesat në realizimin e projektit.

Disa fusha do të jenë me fat për ju: marrëdhëniet ndërkombëtare me njerëz dhe vende të huaja, media (veçanërisht në fushën dixhitale), akademia (si profesor ose student) dhe fushat e këshillimit ligjor. Përdorni këtë listë në çdo mënyrë që mund t'ju ndihmojë të zgjidhni thelbin e kësaj situate.

Dashuria nuk do të jetë aq e rëndësishme këtë muaj. Nëse ditëlindja bie afër njërës prej këtyre dy datave (30 nëntor ose 14 dhjetor) me siguri keni vërejtur disa lajme të rëndësishme që vijnë.

Eklipset do t'ju kërkojnë të vendosni - a është e vërtetë dhe e gjatë kjo marrëdhënie? Është koha për ta zbuluar. Nëse është, ec përpara dhe fejohu. Nëse jeni martuar tashmë, bëni plane të reja për të ardhmen. Eklipset sjellin ngjarje që ne i mbajmë mend gjatë.

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Ditë më parë, patët një zhvillim të rëndësishëm në lidhje me një marrëdhënie të ngushtë në Hënën e plotë në Gaforre, shenja juaj e kundërt, më 29 dhjetor. Ishte koha të vendosnit për të ardhmen tuaj. Bashkë apo të ndarë? Mund të ketë qenë një kohë tepër romantike. Bricjapët që janë në një lidhje serioze mund të kenë marrë një propozim për martesë. Nuk jeni të lumtur? Atëherë ishte koha për t’u ndarë.

Mërkuri do të jetë prapavijë nga 30 janari deri më 20 shkurt. Kjo ndikon që të bëni të gjitha lëvizjet më të rëndësishme në fillim të janarit, sepse vonesat, mungesa e komunikimet dhe anulimet do të shfaqen. Gjatë prapavijës nuk është koha për të nënshkruar letra ose për të bërë ndonjë lëvizje të madhe.

Marsi dhe Urani, në shtëpinë e pestë të dashurisë, do të përshëndesin Afërditën në Bricjap. E njëjta zonë e tabelës - shtëpia e dashurisë - rregullon shtatzëninë, lindjen dhe kujdesin ndaj fëmijëve, kështu që lajmet për fëmijët mund të jenë emocionuese dhe të paharrueshme.

Keni pasur shumë shqetësime në lidhje me paratë. Një mungesë e parave të gatshme për shkak të shpenzimeve të larta që mund të lidhen me një fëmijë, martesën e ardhshme ose një ngjarje virtuale që po afrohet është e përkohshme. Çfarëdo që është duke shkaktuar shqetësime financiare, nuk do të shfaqë më probleme deri në fund të shkurtit.

Theksi mbi paratë do të rritet më shumë kur të rregulloni faturat e papaguara, por gjithashtu të merrni të ardhura në Hënën e plotë në Luan më 28 janar. Kjo Hënë e plotë do të ndriçojë shtëpinë e tetë të parave të njerëzve të tjerë, duke sugjeruar që të merrni një komision, çek, një aprovim për një kredi bankare ose hipotekë, apo edhe një rimbursim të taksës. Mund të fitoni një çmim në një shfaqje të lojërave televizive ose t'ju jepet një trashëgimi. Në fund të muajit, paratë do të gjejnë një mënyrë për në derën tuaj.

28 janari duhet të jetë Dita më e Lumtur e Vitit. Dielli do të takohet me Jupiterin, diçka që nuk ka ndodhur që nga 27 dhjetori 2019. Mund të shlyeni një pjesë të një kredie studentore. Këto lloje të pagesave nuk janë aq argëtuese sa blerja e një telefoni të ri, laptop ose një palë kufje të shtrenjta, por duke bërë këtë do të ndiheni të arrirë dhe më të qetë. Është e qartë që paratë do të vijnë, por një pjesë e tyre do të dalë jashtë.

Tani le të kthehemi te çështjet e zemrës. Marsi, një planet me energji të lartë, ka qenë në Dash, shtëpia e shtëpisë, që nga 27 qershori, por më në fund do të kalojë në një vend shumë më të përshtatshëm, te Demi më 6 janar. Tani që Marsi lëviz në Dem, nga 6 janari deri më 3 mars, ju do ta doni ndryshimin. Marsi do të ndriçojë shtëpinë e pestë të dashurisë dhe romancës së vërtetë dhe gjithashtu do t'ju ndihmojë të krijoni një fëmijë, nëse kjo është dëshira juaj. Jeta emocionale private do të përmirësohet. Keni shumë për të pritur, i dashur Bricjap.

Këtu janë ditët tuaja më të mira për të shijuar dashuri të re ose për lidhjen me personin që keni dashur për një kohë të gjatë: 9 janar, 13 janar, 23 janar, 28 janar.

Keni shumë aspekte perfekte për romancën këtë muaj me Afërditën në Bricjap - Gëzuar Vitin e Ri! Një kohë e përsosur për të përmirësuar pamjen. Blini diçka të re dhe të rehatshme për të veshur. Të gjitha datat e listuara më sipër do të ishin perfekte për të blerë ose për të bërë një prerje të re flokësh ose për të shkuar në një qendër spa.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI