Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Peshorja dhe Akrepi

Shkruar nga Anabel

3 Janar 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Peshorja dhe Akrepi

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Peshorja dhe Akrepi

Është një Vit i Ri dhe pak njerëz do të jenë aq të lumtur sa ju për të hyrë në 2021, pasi të filloni janarin, me siguri do të ndjeni ndryshimin. Marsi, planeti luftëtar, ka kaluar një kohë jashtëzakonisht të gjatë në shtëpinë e shtatë të marrëdhënieve. Nëse ndieni se nuk po kaloni mirë me partnerin, të dashurin ose partnerin e biznesit, fajin e ka Marsi.

Kjo tendencë ishte jashtëzakonisht e vështirë sepse Marsi hyri në shtëpinë e shtatë më 27 qershor dhe më në fund do të largohet më 6 janar. Kjo është një kohë shumë e gjatë për të pritur Marsin në një shenjë (ose shtëpi) të horoskopit dhe ky qëndrim i gjatë u shkaktua nga prapavija e Marsit nga 9 shtatori deri në 13 nëntor. Gjatë gjithë kohës, Marsi qëndroi në shenjën që sundon, Dashin, kështu që planeti ishte veçanërisht i fortë në këtë shenjë. Të kesh Marsin në kundërshtim me Diellin është kënaqësi, por pas 6 janarit, marrëdhënia me dikë të rëndësishëm për ju duhet të përmirësohet.

Marsi do të lëvizë në shtëpinë e tetë të kredisë dhe paratë e njerëzve të tjerë, duke përfshirë paratë që ndani me një person tjetër. Ky nuk është një vend i lehtë për të pritur Marsin, sepse mund të sjellë mosmarrëveshje për mënyrën e ndarjes së parave. Mund të keni një mosmarrëveshje me një partner ose firmë rreth komisioneve që duhen paguar.

Më 20 janar, Marsi do t’i bashkohet Uranit, por gjithashtu mund të merrni lajme pozitive të papritura financiare, sepse me Uranin, nuk i dihet kurrë.

Nëse po kalonit një divorc ose po ndanit fitimet në fund të një biznesi, mund t'ju duhet të përgatitni për qëndrimin e ashpër të ish-partnerit. Në një rast tjetër, mund të keni plane për fëmijën dhe duhet të dërgoni një pagesë, por partneri mund të mos pajtohet me shpenzimet.

Keni shumë fuqi të yjeve në anën tuaj. Që nga fundi i muajit të kaluar, Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, u zhvendos te Ujori, një shenjë hyjnore për ju, për të mbushur shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë. Do të keni shumë muaj me diellin e Jupiterit në sektorin e dashurisë. Kjo shtëpi gjithashtu sundon fëmijët që keni tani ose një fëmijë që shpresoni të keni dhe në të dyja rastet, jeta do të shkëlqejë. Çdo plan që mund të keni në lidhje me shtatzëninë ose për kujdesin e fëmijëve do të shkojë mirë.

Duket se do të keni një mundësi të mrekullueshme për të përmirësuar jetën personale. Saturni, planeti përgjegjës, gjithashtu ka mbërritur te Jupiteri, kështu që fillimisht - deri në maj - mund të kuptoni se roli që do të merrni do të kërkojë vetë-disiplinë dhe përqendrim, por ia vlen të përpiqeni. Pa dyshim për këtë, 2021 do të jetë e gjitha për të qëndisur jetën personale, për ta bërë më të pasur dhe më të kënaqshme.

Në këtë drejtim, Hëna e re e 12 janarit do të jetë një dhuratë nga universi, veçanërisht nëse planifikoni të zhvendoseni në një hapësirë të re, të riparoni ose rinovoni. Tani është koha e përkryer për t'iu përkushtuar këtij projekti. Kjo Hënë e re do t'ju ndihmojë të gjeni pikërisht atë që ju nevojitet pasi është Hëna e vetme e re që do të shfaqet në sektorin e shtëpisë në vitin 2021.

Shumica e ndërmarrjeve kryesore kërkojnë fonde dhe në këtë rast, duket se mund të merrni paratë që ju nevojiten, falë një komunikimi miqësor midis Afërditës, Plutonit, Diellit dhe Hënës së re, me Uranin dhe Marsin në shtëpinë e bankave, përmirësimin e shtëpisë, kreditë dhe hipotekat. Saturni dhe Urani do të jenë në mosmarrëveshje, megjithatë, mund t'ju duhet të merrni parasysh disa shpenzime të papritura.

Dita më e lumtur e vitit ndodh kur Dielli dhe Jupiteri, planeti i fatit të mirë, takohen së bashku në 28 janar. Mrekullueshëm, këtë vit, këto dy trupa qiellorë do të takohen më 28 janar te Ujori, shtëpia e dashurisë së vërtetë, shtatzënisë dhe fëmijëve.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë këtë muaj, nga 30 janari deri më 20 shkurt, por do të ndjeni ndryshimin e planeve që jep ky planet kur të dalë nga faza dhjetë ditë më herët. Kjo është vetëm një nga disa arsyet që planet tuaja me një mik mund të ndryshojnë. Gishtat e kryqëzuar - kjo ngjarje duket e veçantë dhe mjaft luksoze.

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Peshorja dhe Akrepi

Muajin e kaluar - në Hënën e plotë të 29 dhjetorit, plus katër ditë, duke përfshirë natën e Vitit të Ri - ju patët një dëshirë të madhe për të udhëtuar në një vend të largët. Sigurisht, maskat janë të domosdoshme, gjithmonë.

Do të dëshironi të paketoheni dhe të udhëtoni përsëri, këtë herë në një vend afër dhe një mundësi mund të shfaqet pas Hënës së re të 12 janarit.

E njëjta Hënë e re e 12 janarit mund të bëjë që të nënshkruani një kontratë me një klient ose blerës. Marrëveshja që po bëni është diçka që të dy duket se e dëshironi, por do të ketë një mosmarrëveshje të papritur. Nuk do të ndiheni të qëndrueshëm derisa të mendoni se çfarë doni të bëni. Tema duket të përqëndrohet te financat. Nëse personi me të cilin po negocioni nuk është një blerës, shitës ose një klient i propozuar që ngre pyetje të cilat kërcënojnë marrëveshjen, atëherë mund të jetë partneri i biznesit, bashkëpunëtori, agjenti ose kompania me të cilën dëshironi të nënshkruani një kontratë.

Ky mund të mos jetë një plan i lidhur me biznesin ose përkundrazi, mund të jetë partneri që krijon ngërçin - dikush që ndjen mungesën e vetëbesimit. Ose mund të jetë një konkurrent i pamëshirshëm që dëshiron atë që ke dhe është i gatshëm të shkojë aq poshtë sa është e nevojshme për ta marrë. Jini të përgatitur duke qenë të kujdesshëm.

Hëna e plotë, 28 janar, do të përqendrohet te ju dhe karriera - Hëna e plotë është te Luani në krye të tabelës suaj. Në punë, lavdërimi ka të ngjarë të jetë mbi ju, kështu që kohët e fundit mund të keni shënuar një tjetër fitore. Në të njëjtën kohë, mund të keni një mundësi të merrni me qira një apartament të bukur ose të blini shtëpinë tuaj të parë.

Ky është sigurisht një moment i kontrastit, sepse do të përballeni me sfida dhe gjithashtu do të keni Ditën më të Lumtur të Vitit në të njëjtën ditë kur Dielli dhe Jupiteri bashkohen, diçka që nuk ndodhi fare në vitin 2020. Këta do të takohen në shtëpinë dhe sektorin e familjes, vendi ku do të qëndrojë fati më i madh, me më shumë progres në zhvillim në mes të shkurtit dhe gjatë gjithë vitit.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 30 janari deri më 20 shkurt, kështu që diçka që ju thuhet mund të jetë e pavërtetë ose mashtrim, ose mund të keni neglizhuar diçka të rëndësishme. Mund të lëvizni ose të bëni rinovime gjatë reaksionit të Mërkurit, por duhet të nënshkruani dokumentet sa më parë që të jetë e mundur më 30 janar.

Në të njëjtën kohë me Hënën e plotë, më 12 janar, ka të ngjarë të ketë një surprizë të mrekullueshme - një zhvillim në karrierë që përfaqëson një ngritje në detyrë ose një punë e re mund t'ju emocionojë. Do të jetë një hap përpara dhe duket se të tjerët në industrinë tuaj do t'ju njohin si një yll në rritje. Me Jupiterin që i bashkohet Diellit, kompensimi mund të rritet bujarisht, kështu që muaji do të mbarojë mirë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI