Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Luani dhe Virgjëresha

Shkruar nga Anabel

3 Janar 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Luani dhe Virgjëresha

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Luani dhe Virgjëresha

Për fat të mirë, do të hyni në janar në një gjendje të qetë. Hëna e plotë në Gaforre, e cila sapo ndodhi në fund të muajit të kaluar më 29 dhjetor, ka të ngjarë t’ju ketë dhënë dëshirë për privatësi, pushim dhe një mjedis komod larg rutinës suaj të zakonshme.

Kishte - dhe ndoshta ka ende - një manifestim tjetër, sepse Hëna e plotë e 29 dhjetorit ishte në shtëpinë e dymbëdhjetë, e cila rregullon shumë gjëra, përfshirë çështjet konfidenciale. Mund të keni biseda të fshehta për një punë të re ose një ngritje në detyrë me njerëz me ndikim, ose mund të bëni një shitje të madhe tek një klient.

Ju jeni në prag të një periudhe fantastike për sukses profesional, duke filluar nga 6 janari, kur Marsi do të hyjë në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve për herë të parë në dy vjet. Marsi do të mbetet në këtë sektor deri më 3 mars dhe do të varet nga ju që të përfitoni plotësisht nga kjo prirje e rëndësishme.

Ju do të nxiteni nga Hëna e re në Bricjap që pritet më 12 janar. Një Hënë e re funksionon për javë dhe muaj, jo vetëm një ditë. Nëse jeni i vetëpunësuar, atëherë disa projekte ose shitje kanë të ngjarë të kenë sukses, sepse 12 janari do të jetë një Hënë e re e favorshme. Pjesa e parë e këtij viti do të jetë koha më e rëndësishme për ju që të shihni produktivitet të lartë ndërsa përpiqeni të përparoni në karrierë. Pavarësisht nëse jeni i vetëpunësuar ose punoni për të tjerët, janari deri në fillim të marsit do të jetë koha më e mirë për të shkëlqyer.

Nëse, me të vërtetë, po merrni një rol të ri në punë, sigurohuni që e kuptoni se si do të kompensoheni, sepse me Neptunin aktiv, mund të ketë ndonjë pikëpyetje. Mund të keni një ose më shumë partnerë - ndërmjetës për punë, sponsor, kapital sipërmarrje, avokat ose llogaritar - për t'ju ndihmuar të përparoni në karrierë.

E njëjta Hënë e re, 12 janar, do të sjellë në biznes, një mundësi për të punësuar njerëz që të raportojnë tek ju dhe aftësinë për të përmirësuar mjedisin e punës. Shpesh, është e vështirë të gjesh njerëz të kualifikuar për t'u punësuar - por jo për ty, sepse do t'i sfidosh të gjitha shanset.

Më vonë, keni Ditën më të Lumtur të Vitit, 28 janarin. Ajo çfarë e bën një ditë jashtëzakonisht me fat është takimi i Diellit dhe Jupiterit, dy prej trupave qiellorë më të shkëlqyeshëm në sistemin tonë diellor. Hera e fundit që Jupiteri dhe Dielli u takuan ishte në Bricjap më 27 dhjetor 2019. Këtë herë këto dy trupa do të takohen te Ujori, shtëpinë e partneritetit dhe martesës. Mund të tundoheni të nënshkruani letra në Ditën më të Lumtur të Vitit, por kjo ditë bie shumë afër prapavijës së Mërkurit, 30 Janar. Do të duhet të veproni më herët.

Problemi këtë muaj do të jetë që Urani dhe Marsi do të orbitojnë së bashku (një përzierje shpërthyese) në kënd të fortë me Diellin, Jupiterin dhe Saturnin (të tre, së bashku). Kjo mund të tregojë që ju dhe një partner nuk do të shiheni sy më sy. Dëgjoni këndvështrimin e partnerit, veçanërisht në lidhje me financat dhe përfitimet e kompanisë. Mund të shihni që partneri ka një çështje që duhet të adresohet. Nëse jeni pjesë e një ndërmarrje biznesi të sapoformuar, partneri juaj mund të kërkojë shumë, por ky person gjithashtu sheh më të mirën te ju.

Kur bëhet fjalë për dashurinë, nëse jeni të angazhuar ndaj një personi me të cilin keni qenë seriozisht në shoqëri, mund të fejoheni ose të martoheni këtë muaj. Për shkak të Mërkurit në prapavijë, duhet t’i merrni vendimet më të rëndësishme jo më vonë se 17 janar. Nëse jeni martuar, mund të vendosni të zgjidhni një gjë të re së bashku dhe nëse të dy jeni të përkushtuar ndaj idesë, asgjë nuk do të jetë në gjendje t'ju ndalojë nga realizimi i ëndrrës.

Hëna e plotë më 28 janar do të zgjidhë çështjen e mundshme të partneritetit dhe mendoj se, në fund të fundit, do të bëni mirë, pavarësisht nga ndërlikimet e përfshira. Jupiteri i bashkohet Diellit është një dhuratë e mrekullueshme nga universi - Dielli është sundimtari juaj, kështu që shton fat të dyfishtë. Jupiteri sundon shtëpinë e pestë, duke treguar mbrojtje për fëmijët, jetën e dashurisë (nëse jeni duke dalë me dikë) dhe fitime nga ekspertiza juaj në arte dh argëtim.

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Luani dhe Virgjëresha

Muaji i kaluar mund të ketë qenë argëtues dhe duket se jeni gati për një erë të dytë në janar, një periudhë e gëzueshme dhe romantike. Java e fundit e dhjetorit, me Hënën e veçantë në Gaforre, mund të ketë ngrohur zemrën tuaj me mesazhe nga miqtë dhe një mik mund t'ju ketë befasuar me një akt mirësie muajin e kaluar. Ju mungojnë miqtë, por me një epidemi të tërbuar, të folurit në telefon sjell lumturi.

Virusi përfundimisht do të zbutet, veçanërisht me një vaksinat. Ekziston një arsye astrologjike për të qenë gjithashtu shpresëdhënës - Jupiteri dhe Plutoni përhapin virusin dhe tani gradualisht janë ndarë dhe po shkojnë në rrugët e tyre të ndarë. Asnjëherë mos lejoni që lodhja pandemike të ndikojë te veprimet tuaja.

Një periudhë e bukur për romancën do të vijë në ditët dhe javët që pasojnë Hënën e re, 12 janar. Plutoni do të bashkohet me Hënën e re, duke ju dhënë pasion dhe energji. Kjo Hënë e re shkëlqen dhe do të hapë derën për më shumë argëtim dhe dashuri në javët dhe muajt e ardhshëm. Nëse jeni beqar, Hëna e re do të jetë mjaft e fortë për t'ju ndihmuar të takoni dikë të ri dhe magjepsës, ndoshta të prezantuar nga një mik.

Nëse tashmë jeni duke dalë seriozisht me dikë ose jeni martuar, Hëna e re do të sjellë një mundësi për të marrë frymë dhe për të shijuar jetën më shumë. Nëse shpresoni për një foshnjë, ajo do të paraqesë një kohë ideale.

Kjo hënë e re ka një tjetër bonus. Nëse punoni në një punë krijuese ose keni një projekt personal artistik, ajo do t'ju furnizojë me shumë ide. Shpenzoni pak energji pas 12 janarit dhe idetë do të vërshojnë.

Puna duket se ka probleme nga gjërat që ndodhin në distancë, ndoshta jashtë shtetit. Mund të ndodhë që do të shfaqen probleme të papritura në lidhje me dërgesat që mbahen në dogana, ose mund t'ju duhet të adresoni një kërkesë ligjore ose dokument. Nëse punoni në botim ose gazetari, përçarja mund të shfaqet në lidhje me një histori që keni shkruar dhe të kritikuar padrejtësisht për mendimin tuaj. Kthimi i papritur i ngjarjeve do të jetë për shkak të Uranit dhe Marsit që orbitojnë së bashku në shtëpinë e nëntë të udhëtimit, transportit, botimit/komunikimit dhe akademisë, të dy në kënd të vështirë ndaj Jupiterit, Diellit dhe Mërkurit në shtëpinë e gjashtë. Ende, Marsi dhe Urani do të jenë në Dem, një shenjë që shkrihet mirë me tuajën dhe që mund të zbusë situatën.

Mërkuri, udhëheqësi juaj, do të kthehet në prapavijë duke filluar nga 30 janari, por do të filloni të ndjeni ngadalësimin dy javë më herët. Mërkuri do të mbetet në prapavijë deri në 20 shkurt. Nëse keni nevojë për një kompjuter të ri, smartphone ose pajisje kuzhine, për shembull, bëni blerjen në fillim të janarit për rezultatet më të mira. Mërkuri është një nga ata planetet e komunikimit dhe transportit që prek të gjithë në mënyrë të njëtrajtshme, por zakonisht ju e ndjeni më shumë sepse është planeti udhëheqës.

Hëna e plotë do të bjerë në Luan, shtëpia e dymbëdhjetë, kështu që e gjithë kjo mund të jetë mirë për ju. Hëna e plotë, 28 janar, është një nga ato Hënat e plota që do të sjellin ngjarjet në një përfundim, por duket se jeni të tensionuar, prandaj mund të duhet të zgjidhni një pengesë.

Lajmi i mirë është që keni një aspekt spektakolar njëkohësisht me Hënën e plotë më 28 janar, Dita më e Lumtur e Vitit. Dielli dhe Jupiteri do të bashkohen me Ujorin, shtëpia e gjashtë e projekteve të punës. Engjëjt janë në anën tuaj, kështu që mbani përqendrimin dhe punoni drejt fundit që dëshironi të arrini.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI