Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

3 Janar 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Binjakët dhe Gaforrja

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Binjakët dhe Gaforrja

Ndërsa fillon viti i ri, ka të ngjarë të jeni duke i organizuar financat. Nëse dikush ju ka borxh para, do të jeni të zënë dua ua kujtuar. Në të njëjtën kohë, në ditët e para të janarit, do të paguani njerëzit të cilëve u detyroheni, kështu që mund ta filloni vitin me një propozim sa më të pastër që të jetë e mundur. Kjo prirje filloi në fund të muajit të kaluar në Hënën e plotë në Gaforre, 29 dhjetor. Në atë kohë, mund të keni marrë papritur një lajm të mirë për të ardhurat, ndoshta në lidhje me një ngritje, një dhuratë para pushimeve ose marrjen e një shume të cilën nuk e kishit menduar.

Më shumë marrëveshje parash do të vijnë pas Hënës së re të 12 janarit në Bricjap. Pikëpamja është komplekse, sepse nga njëra anë, para të konsiderueshme mund të vijnë te ju. Sidoqoftë, me Marsin dhe Uranin që po sfidojnë Saturnin, Jupiterin dhe Mërkurin, udhëheqësin tuaj, mund t'ju duhet të punësoni një avokat për të ndihmuar me çështjen e parave nga dikush që nuk ju paguan. Nëse keni pritur që të aprovohet kapitali i sipërmarrjes, një hua bankare ose një hipotekë, Hëna e re e 12 janarit duhet të sjellë lajme të mira, por në të njëjtën kohë, jini të gatshëm të merreni me një sasi të tepruar dokumentesh.

Tensioni mbi paratë do të lehtësohet sapo të arrini në pjesën e fundit të janarit. Dita më e Lumtur e Vitit do të mbërrijë më 28 janar me Diellin dhe Jupiterin me fat te Ujori, duke sjellë lajme nga distanca që ka të ngjarë t'ju emocionojë. Lajmi mund të jetë në lidhje me një projekt që do të botohet, siç është dorëshkrimi për një libër, me të vërtetë, do të botohet, ose nëse jeni student i diplomuar, teza është aprovuar. Nëse punoni në botim, mund t'ju kërkohet të shkruani histori për një gazetë apo revistë të respektuar, në formë të shtypur ose dixhitale.

Mund të dëshironi të udhëtoni në fund të janarit, por kujdes me pandeminë. Hëna e plotë e 28 janarit mund të sjellë një kontratë për të nënshkruar.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë më 30 janar, për të zgjatur deri më 20 shkurt, dhe Mërkuri sjell ngadalësime dhe komunikime të gabuara. Është një kohë e tmerrshme për të nënshkruar një kontakt, kështu që nëse parashikoni që të nënshkruani një marrëveshje, përpiquni të lëvizni gjërat dhe të nënshkruani në fillim të janarit. Në fakt, Mërkuri është në gjendjen e tij më të keqe në datat e fillimit dhe mbarimit të prapavijës. Ditët e para të marsit do të shkëlqejnë si diamante për karrierën.

Një Hënë e plotë do të përfundojë muajin, 28 janar, dhe siç u tha, do të keni nevojë për një ndryshim të skenës. Mos qëndroni me miqtë ose familjen - keni nevojë për pushim. Hëna e plotë e 28 janarit do të jetë në Luan, kështu që nuk mund ta shmangni luksin.

Kjo Hënë e plotë e 28 janarit mund t'i japë fund një detyre shkrimi. Duket sikur redaktori juaj (ose në rastin e një raporti biznesi, shefi juaj) do të kërkojë një numër korrigjimesh dhe përsosjesh. Mbani linjat e komunikimit të hapura teksa punoni për të shmangur rishkrimet e tepruara.

Muajt e ardhshëm, nga 3 marsi deri më 23 prill, do të jenë më të rëndësishmit e vitit për ju dhe shumica e kësaj kohe do të përqendrohet te suksesi i karrierës. Bëni durim — Shkurti do të jetë i shkëlqyeshëm, Marsi dhe Prilli, thjesht spektakolar.

Saturni është gjithashtu në Ujor dhe ndjenja e sigurisë me rreze të gjatë do të fillojë të bëhet më e dukshme, edhe nëse keni humbur shumë në pandemi. Mund të rindërtoni dhe megjithëse mund të shtyheni në një fushë të re pune, do ta keni më mirë dhe më lehtë të fitoni.

Një jetë më e mirë po vjen për ju të dashur Binjakë - nuk keni pasur mbështetje kozmike në këtë nivel për shumë vite. Eklipset do të luajnë gjithashtu rolin e tyre, te Binjakët dhe shenjën tuaj të kundërt, Shigjetari. Ata do të mbërrijnë në Shigjetar më 26 maj dhe eklipsi diellor i 10 qershorit do të mbërrijë te Binjakët. Rryma do të të sjellë atje ku supozohesh të jesh - një vend që do të theksojë talentet në komunikim, prandaj ki besim.

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2021: Binjakët dhe Gaforrja

Kohët e fundit keni përjetuar një Hënë të plotë në Gaforre, e vetmja e vitit 2020, që mbërriti muajin e kaluar më 29 dhjetor. Ishte një moment i fuqishëm dhe duket se ka sqaruar mendimin tuaj në një larmi temash, nga mënyra se si ndiheni për një marrëdhënie romantike (dhe çfarë do dhe nuk do të pranosh nga partneri) për mënyrën se si karriera po përparon dhe si të keni kontroll më të madh mbi financat. Tani, teksa hyni në janar, presioni i karrierës me të cilin po përballeni që prej qershorit të kaluar më në fund do të lehtësohet.

Ju e keni provuar vlerën tuaj dhe tani që Marsi po kalon te Demi, do të shijoni vrullin që keni ndërtuar. Nuk do të humbni terren sepse keni hartuar strategjinë dhe tani mund ta zbatoni. Rezultati do të varet nga aftësia për të kontaktuar personalisht me miqtë, kolegët, kontaktet e rastësishme dhe njerëzit me ndikim. Suksesi më i madh do të jetë duke kontaktuar me të tjerët direkt, në vend që të qëndroni në zyrë, duke shkruar raporte dhe propozime.

Keni krijuar një themel të fortë për karrierën në gjysmën e dytë të vitit 2019-2020.

Nëse punoni në sektorin e shitjeve, "partneri" juaj është konsumatori. Nëse krijoni bashkime ose ndërmarrje të përbashkëta me kompani të tjera, ato kompani mund të konsiderohen partnerë.

Hëna e re e 12 janarit do të vendosë në qendër të vëmendjes një partneritet që shpresoni të krijoni ose të përmirësoni dhe ky person përfaqëson një masë sigurie dhe vazhdimësie për ju. Një negociatë mbi financat duket se është në konsideratë dhe mund të krijojë një pengesë që ju të krijoni këtë partneritet. Me Afërditën në shtëpinë e partneritetit në kënd të ëmbël si me Marsin ashtu edhe me Uranin, është e qartë që do të dëshironi që ky partneritet të funksionojë dhe kjo dëshirë vlen - ju do të punoni më shumë dhe të jeni më krijues teksa përpiqeni të arrini konsensusin. Rezultati varet nga ju. Asgjë që vlen nuk është e lehtë për t’u kapur dhe kjo është një nga shenjat që ia vlen të ndjekësh energjinë tënde.

Këtu është vendi ku universi fillon të flasë me gjëegjëza - Hëna e plotë e 28 janarit. Jupiteri me fat të mirë do t’i bashkohet Diellit, një aspekt që gjithmonë e kam quajtur Ditën më të Lumtur të Vitit. Takimi i këtyre dy trupave qiellorë të shkëlqyeshëm do të ndodhë në shtëpinë e tetë të parave të njerëzve të tjerë - domethënë, paratë që vijnë nga krijimi i një partneriteti serioz në biznes. Mund të jenë gjithashtu para që po kërkoni, të tilla si hipotekë, kapital sipërmarrje, një kërkesë sigurimi, hua bankare, komision ose shpërblim.

Urani dhe Marsi do të jenë në një kënd shumë të vështirë me Hënën e plotë të 28 janarit, kështu që duket se paratë do të vijnë, por rrethanat e çuditshme dhe të paparashikuara mund të kufizojnë shumën e plotë që merrni. Kjo kthesë ka të ngjarë t'ju befasojë dhe mund të sjellë manovrime ligjore ose negociata të durueshme, nëse keni energjinë që ju duhet.

Një rezultat i papritur duhet të merret në konsideratë, prandaj mos shpenzoni para që nuk kanë mbërritur ende - mund të duhet më shumë se sa keni menduar për të marrë ose shpenzime të tjera mund të ndodhin. Pavarësisht nga këto, keni Jupiterin që bashkohet me Diellin, një aspekt kaq i ndritshëm, kështu që qëndroni optimist. Në fund të fundit, mund të jeni triumfues. Do të keni Jupiterin dhe Saturnin në këtë shtëpi një vit të tërë - një shenjë shumë e mirë që do të fitoni para në 2021.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI