Fashion News

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Shkruar nga Anabel

29 Dhjetor 2020

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Viti 2020 nuk ishte viti më i këndshëm për industrinë e modës, megjithatë, ndonëse të gjetur të papërgatitur, dizajnerët dhe kuratorët e stileve të personazheve të njohur ia dolën të përshtateshin. Kujtojmë se Armani nuk hoqi dorë nga sfilatat, ndërsa Gucci i solli në tjetër formë. Në 2020, një vit ndryshimesh të mëdha politike, veshjet u kthyen në simbol. Në një një kohë ku gjithnjë e më tepër po përflitet për diversitetin, veshjet u bënë përfaqësuese më shumë se kurrë. Në vijim gjeni disa prej momenteve më të fuqishme.

Meghan Markle me një fustan smerald Emilia Wickstead në Commonwealth Service në mars; dalja e saj publike e fundit si anëtare e lartë e familjes mbretërore.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Sfilata e Armani-t në një sallë bosh.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Në gusht, Kate Middleton veshi një fustan të bardhë shoqëruar me një maskë me lule.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Emily in Paris. Gjithë garderoba.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Fustani vintage i princeshës Beatrice në ceremoninë e dasmës me Edoardo Mapelli Mozzi.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Beyonce në “Black Is King”, një miks dizajnerësh: të njohur, të panjohur, dizajnerë afrikanë, madje edhe shqiptarë.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti
Veshja e Beyonce-s nga dizajnerët shqiptarë Kujta dhe Meri

Cate Blanchett, maska dhe fustanet e përsëritur.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Alexandria Ocasio-Cortez dhe fustani i saj i kuq gjatë fjalimit për të dënuar seksizmin.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Kostumi i bardhë i Kamala Harris në fjalimin e fitores me Joe Biden.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

Harry Styles në kopertinën e Vogue.

Momentet më të fuqishme të modës gjatë këtij viti

MOS I HUMBISNI