Keshilla Arredimi

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet të dini!

Shkruar nga Anabel

23 Dhjetor 2020

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet

Ideja e transformimit të një shtëpie, është sa emocionuese aq edhe sfiduese në të njëjtën kohë. Të duhet të zgjedhësh dhe kjo ështe faza më delikate pasi zgjedhja që bën do të përcaktojë dukjen e folezës tënde të ardhshme.

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet

Mbi gjithcka, shtëpia duhet të të japë energjinë që kërkon, dëshirën për t’u kthyer gjithmonë dhe atë ngrohtësinë që duket sikur zgjidh gjithë problemet e jetës së përditshme. Prandaj, rregulli numër 1 para se të arredoni shtëpinë e re është: Zgjidhni kombinimin më të mirë të cilësisë dhe çmimeve.

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet

Parketet, pllakat, hidrosanitaret dhe aksesorët e tjerë janë baza e veshjes së një shtëpie, prandaj investimi duhet t’ja vlejë. Kush do të donte ta ndërronte parketin çdo dy vite? Para të hedhura dëm dhe kosto të tjera të panevojshme që mund të shmangen nëse dini të zgjidhni. E dini se tek “Arena Center”, pranë Stadiumit “Air Albania” ndodhet “Selection by Arjon”

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet

Sigurisht që keni dëgjuar për të, -pasi prej më shumë se 24 vitesh në treg ka bërë gjithnjë diferencën tek detajet,- por nëse s'keni qenë gati për të trasformuar shtëpinë, mund të mos keni vënë re me kujdes çfarë mrekullirash gjeni atje!

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet

Showroom-i të bën të harrosh që gjendesh në Tiranë! Shija elegante dhe stili fin i markave më elitare italiane në arredimin e shtëpisë të fusin në një tjetër gjendje dhe pikërisht në ato çaste, ti ndjen se e di mirë si e do shtëpinë.

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet

E përbashkëta e emrave që do të gjeni tek "Selection by Arjon" është filozofia rreth arredimit të një shtëpie dhe kompozimi i cilësisë me artin. Një shtëpi e arreduar nga produktet që ofron Selection by Arjon, s’është kurrsesi një shtëpi e zakonshme!

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet

Minimalizmi, eleganca dhe detajet unike të punimeve ndërthurur me tekonologjinë dhe trendet futuriste do ta bëjnë shtëpinë tuaj të duket si e askujt tjetër! E dini mirë çfarë pamje merr shtëpia nëse e vishni me një parket luksoz të punuar bukur! Imagjinoni pastaj, një tualet si ky brenda të cilit mund rrije gjithë ditën.

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet

Nëse në një vend tjetër shërbimi juaj përfundon me blerjen, tek "Arjon" ka më shumë se aq. Të gjitha produktet e zgjedhura do të marrin shërbimet e nevojshme për mirëmbajtjen e parketit, pllakave apo hidrosanitareve.

Të transformosh shtëpinë: Sekreti i vogël që duhet

Projektet prestigjioze për të cilat “Selection by Arjon” është kujdesur janë prova se transformimi i një shtëpie, mund të ketë nevojë për pak gjëra, por të zgjedhura me kujdes!

MOS I HUMBISNI