Kuzhina

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar këtë fundvit

Shkruar nga Anabel

22 Dhjetor 2020

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

E keni parasysh atë ndjesinë kur e gjithë festa lihet në dorën tuaj? Kontrrollin e keni ju, prandaj s'ju mbetet gjë tjetër veçse të bëni më të mirën! Krishtlindjet zëre se erdhën dhe bashkë me to, u kufizua dhe orari ynë i lirisë, që do të thotë: orë të stërzgjatura brenda shtëpisë. Tani që e kemi të sigurt 100% që këtë vit festohet brenda, përpiquni t'i bëni drekat dhe darkat sa më interesante. Përveç ushqimeve bazike prej të cilave nuk heqim dorë, eksperimentoni me pjata të thjeshta, moderne dhe të shijshme në të njëjtën kohë. Ftoni 2-3 miqtë më të mirë, kurse të tjerët t'i shijojnë nga Instagram-i.

1. Koktejl karkalecash

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

2. Buka me djath, ullinj dhe vaj, por e përditësuar

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

3. Provoni mini-tacos

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

4. Djath brie i pjekur

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

5. Mish viçi i mbështjellë me petë

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

6. Picën e festave bëjeni me çokokrem dhe banane

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

7. Sallatë caprese, por ndryshe

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

8. Kombinimi perfekt: pulë e zhytur në cheddar

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

 9.Krem brule

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

10. Në fund frutat shërbejini kështu.

10 pjata të veçanta dhe të shpejta për t'i gatuar

Mos harroni gjithashtu të furnizoheni me alkool. Ndryshe nga vitet e tjera, mund të pini pa menduar për fundin e natës apo policinë. Pas ca gotave, maksimumi është një gjumë i thellë!

MOS I HUMBISNI