Kuzhina

Shpikja e TikTok që duhet të provoni sot: Kjo ëmbëlsirë vetëm me 5 përbërës!

Shkruar nga Anabel

7 Dhjetor 2020

Shpikja e TikTok që duhet të provoni sot: Kjo ëmbëlsirë

Në TikTok, kohët e fundit, po qarkullon një recetë farë e thjeshte me Oreo.

Ka vetëm 5 përbërës dhe mund ta bëni edhe nëse të gatuarit s’është pika juaj e fortë.

Sa kalori ka? Epo, ca gjëra është më mirë të mos i dimë.

Ajo çfarë duhet të dini për momentin është si ta përgatisni:

- Vendosni një shtresë me biskota Oreo në një tavë.

- Hidhni rreth 0.4 litër qumësht të kondensuar mbi biskota dhe mbi këtë sipërfaqe, hidhni reth 230 gram shllak/krem ëmbëlsire.

- Përsipër, vendosni pluhur çokollate/kakaoje të ëmbël, duke mbuluar gjithë sipërfaqen.

- Prini rreth 12 feta të holla e të vogla gjalpi dhe vendosini mbi ëmbëlsirë.

- Piqeni në 350ºF për 45 minuta.

Përdorues të TikTok sugjerojnë ta shoqëroni me akullore, nëse aq sheqer s’ju mjafton.

Për më qartë, shihni vetë TikToker-sat, teksa e përgatisin:

@laydeeerivers

Dumpcake: Oreos, condensed milk, cool whip, chocolate cake mix, ( I layer the cake mix with the butter) and butter...enjoy ##dumpcake ##oreos ##dessert

? Snacks - Rikiah Star

Artikuj të rekomanduar:

Burimi: Pop Sugar

MOS I HUMBISNI