Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Shigjetari dhe Bricjapi

Shkruar nga Anabel

6 Dhjetor 2020

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Shigjetari dhe Bricjapi

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Shigjetari dhe Bricjapi

Jeni përsëri në kohën e vitit kur Dielli dhe disa prej trupave të tjerë qiellorë do të grumbullohen së bashku në shenjën tuaj për t'ju ndihmuar të festoni. Ato përfshijnë Diellin dhe Mërkurin, dhe duke filluar nga 15 dhjetori, shtoni gjithashtu Afërditën. Secili do t'ju favorizojë. Megjithëse ka shumë faktorë që duhen marrë parasysh kur shohim horoskopin e një individi, përgjithësisht, secili favorizohet kur hyn në sezonin e tij.

Eklipset janë mjeti më dramatik që universi përdor për të sjellë ndryshime dhe kemi dy në këtë periudhë të vitit, një te Binjakët dhe një te Shigjetari. Në përgjithësi, kemi katër eklipse në vit, por në vitin 2020, patëm gjashtë. Eklipset kërkojnë shumë rregullime, por për fat të mirë, këta që vijnë tani janë më të butë.

Ardhja e çdo eklipsi gjithmonë parashikon një lloj ndryshimi. Një ditë para se të fillonte dhjetori, përjetuat një eklips në 30 nëntor, në shenjën e Binjakëve, i cili ju kërkoi të merrni në konsideratë marrëdhënien më të ngushtë në dashuri ose biznes.

Ndërsa eklipsi i 30 nëntorit u përqendrua te një person i rëndësishëm në jetën tuaj, eklipsi tjetër, në 14 dhjetor, do të përqendrohet te ju dhe nevojat tuaja. Ky eklips do të qartësojë qëllimet, do t'ju sjellë më afër të kuptuarit se çfarë ju sjell lumturi dhe kënaqësi në jetë dhe do të sjellë të paktën një ndryshim të mirëpritur të madh.

Jupiteri dhe Saturni tani do të përqendrohen te aftësia për të komunikuar. Ju mund të përfshiheni në të shkruar, redaktimin, të folurit në publik, përkthimin, krijimin e faqeve në internet, regjistrimin dhe filmin dixhital, aplikacionet, reklamimin, marketingun, marrëdhëniet me publikun, shitjet ose mësimdhënien.

Një shumë bujare parash duket se do t'ju vijë në Hënën e plotë më 29 dhjetor (plus ose minus katër ditë), pikërisht atëherë kur ju nevojitet më shumë. Këto para janë jashtë pagës dhe kur të shfaqen, do të jenë të papritura.

Afërdita do të hyjë te Shigjetari nga 15 dhjetor deri më 9 janar dhe do të sjellë festa të këndshme, por kujdes me grumbullimet.

Të qenurit me ata që i doni më shumë tingëllon kaq bukur dhe me Marsin te Dashi, sektori i dashurisë së vërtetë, deri më 6 janar, do të përjetoni romancë emocionuese.

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Shigjetari dhe Bricjapi

Për dy vitet e fundit, keni pasur eklipse në shenjën tuaj dhe në Gaforre, por tani kanë shkuar në një familje të re shenjash, Binjakët dhe Shigjetari. Këto ka të ngjarë të ndikojnë te ju në mënyrë të butë.

Periudha romantike do të zgjasë nga 6 janari deri më 3 mars. Nuk duhet të prisni deri muajin tjetër për të ndjerë tronditjen e dashurisë - Afërdita te Virgjëresha është një vend i shkëlqyer.

Fokusi juaj do të jetë te shtëpia dhe familja në dhjetor dhe nëse mund të sjellë tension, me siguri do të bëni përparim të madh.

Ky ka qenë një vit i pazakontë, por duke ju njohur, gjetët një mënyrë për ta bërë atë të funksionojë. Keni pasur një fokus jashtëzakonisht të gjatë - dhe ndoshta stresues - në jetën tuaj në shtëpi, kështu që mund të jeni duke përjetuar ndryshime të mëdha, qoftë në lidhje me ndihmën e një të afërmi të moshuar ose përballimin e ndryshimit të shkaktuar nga ardhja e një fëmije.

Marsi do të qëndrojë te Dashi deri më 6 janar, kështu që mund të shihni përfundimin e një projekti të lidhur me shtëpinë, ose mund të njoftoni një vendim në lidhje me një çështje shtëpie ose familjare që jeni përpjekur ta zgjidhni. Çdo tension që mund të keni ndjerë në lidhje me shtëpinë ose në lidhje me një të afërm të dashur do të marrë fund tani. Ky duhet të jetë një lajm i mirë.

Tani le të shohim eklipset. I pari mbërriti më 30 nëntor te Binjakët në shtëpinë e gjashtë të projekteve të punës. Gjërat e rëndësishme zakonisht ndodhin në eklips, kështu që ai projekt mund t'ju ketë sjellë në një fushë të re.

Eklipsi 14 dhjetorit bie në shtëpinë e dymbëdhjetë, duke sunduar produktivitetin. Me tre trupa qiellorë te Shigjetari, detyra juaj mund të ketë zbatim dhe popullaritet ndërkombëtar. 

Gjysma e dytë e dhjetorit, pas eklipsit diellor, do të jetë koha ideale për të filluar hartimin e një zyre të rehatshme dhe të mirë-caktuar. Nëse ky është një qëllim, ndërmerrni hapa për ta bërë atë realitet.

Në një muaj që duket se ka shumë lajme, do të doni t'i kushtoni kohë cilësore bashkëshortit/es. Duhet të jetë një hënë e plotë festive e këndshme, e gëzueshme dhe emocionale, kështu që bëni një festë private në shtëpi dhe të dy ngrini gotat për një vit më të mirë që do të vijë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI