Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Peshorja dhe Akrepi

Shkruar nga Anabel

6 Dhjetor 2020

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Peshorja dhe Akrepi

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Peshorja dhe Akrepi

Ky muaj do të ndriçojë shkëlqyeshëm shtëpitë e tretë dhe të nëntë, dy shtëpitë që rregullojnë udhëtimin. Do të dëshironit që t’i hipnit avionit dhe të shihni pamje të reja, por a është kjo ideja më e mirë tani? Shumica e vendeve që do të donit të vizitonit janë pika të nxehta pandemike, kështu që lëreni për më vonë.

Shkencëtarët socialë thonë që planifikimi i një udhëtimi të rëndësishëm - leximi për historinë e vendit, zgjedhja e zonave interesave, restorantet për të vizituar dhe mësimi fjalëve të huaja - janë një pjesë e madhe e entuziazmit. Filloni të bëni planet për vitin e ardhshëm, sepse me Jupiterin në harmoni të përsosur me Diellin, për herë të parë në katër vjet, udhëtimet jashtë shtetit ka të ngjarë të ndodhin.

Eklipsi i Hënës së plotë së 30 nëntorit, plus pesë ditë, mund ta sjellë këtë udhëtim në vëmendje, por vetëm nëse autoritetet thonë se është e sigurt për të udhëtuar.

Theksi te shtëpia dhe familja ka mbetur i fortë gjatë gjithë vitit, kështu që ka shumë të ngjarë që këtë muaj të mund të prisni një ose më shumë anëtarë të familjes për disa netë për festat. Përndryshe, mund të ndihmoni një nga prindërit që ka nevojë për ju, ose mund të merrni një dhuratë të veçantë nga një anëtar i familjes afër 14 dhjetorit, falë udhëheqësit tuaj, Afërditës, në një harmoni të bukur me Jupiterin.

Këtë muaj, është e mundur që një projekt mediatik ose publicitet të kulmojë, ose një çështje ligjore të përfundojë. Nëse jeni duke pritur për nënshtetësi, pasaportë, vizë ose kartë të gjelbër, eklipsi i Hënës së plotë i 30 nëntorit te Binjakët, më në fund mund të sjellë lajme të mira.

Nëse keni nevojë të nënshkruani një kontratë, ajo do të shfaqet brenda disa ditësh pas eklipsit të 14 dhjetorit. Marsi do të jetë shumë pozitiv, kështu që do të jeni të lumtur me lajmet që do vijnë në atë kohë. Sidoqoftë, Neptuni do të jetë në kënd të fortë me Diellin dhe Hënën e re, prandaj planifikoni të keni avokatin afër.

Saturni do të bëjë një lëvizje monumentale te Ujori në 16 dhjetor për herë të parë që nga shkurti 1991 në 1994.

Jupiteri do të ndjekë shembullin, duke u zhvendosur te Ujori në 19 dhjetor për të qëndruar pjesën më të mirë të vitit të ardhshëm dhe do të jetë në sektorin e dashurisë së vërtetë për herë të parë që nga janari 2009.

Jupiteri dhe Saturni do të zhvendosen në shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë, kështu që nëse jeni beqar, ky është një lajm i shkëlqyeshëm - tani mund të ndërtoni një marrëdhënie serioze.

Ky moment rregullon shtatzëninë, lindjen dhe kujdesin për fëmijët. Krijimtaria do të arrijë lartësi të reja në vitin e ardhshëm dhe do të merrni një projekt të madh, të rëndësishëm.

Muaji mbyllet me një Hënë të plotë te Gaforrja (jo një eklips) më 29 dhjetor në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve. Ky mund të jetë momenti për të marrë një ngritje në detyrë në punë, ose për t'ju dhënë një ofertë për një punë të re nga një firmë tjetër.

Pavarësisht se çfarë do të ndodhë, lajmet do të vijnë si një befasi dhe do t’ju surprizojnë. Mbyllja e vitit do të jetë bujare.

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Peshorja dhe Akrepi

Dhjetori do të vendosë një theks të madh te financat. Ju mund ta keni vënë re tashmë, sepse keni pasur një eklips më 30 nëntor. Mund të jeni të vendosur të bëni planifikimin e taksave dhe investimeve para se të mbarojë viti. Ky eklips, te Binjakët, do të jetë akoma i fortë teksa hyni në dhjetor. Ka një ndikim pozitiv.

Paratë që morët në fund të nëntorit ose në ditët e para të dhjetorit mund të jenë bonus, komision, para në dorë, tarifë licencimi, zgjidhje gjyqësore ligjore, hua ose hipotekë. Mbani në mend, gjërat që ndodhin në kohën e eklipsit janë shpesh më të rëndësishme sesa ngjarjet që ndodhin në kohë të tjera. Në rastin e këtij muaji, ka të ngjarë të vini re një temë të rëndësishme financiare, prandaj shihni se çfarë ndodh.

Më shumë ngjarje të orientuara nga paratë do të vijnë në eklipsin diellor të Hënës së re, më 14 dhjetor. Eklipset vijnë në çifte, dhe i pari, 30 nëntor, solli një vendim përfundimtar. Ky eklips, një eklips diellor i Hënës së re, do t'ju lejojë të krijoni një burim të ri të të ardhurave.

Ju mund të lini një burim të ardhurash për të marrë një tjetër, më të mirë. Eklipset ndonjëherë "eklipsojnë" një burim të ardhurash përpara se të sjellin një tjetër.

 Mund të planifikoni të merrni fonde të përshtatshme për të përmbushur një qëllim të madh, që ndryshon jetën, mund të filloni një projekt fitimprurës, ose mund të mirëpritni një klient të ri prestigjioz.

Në fakt, mund të hapni biznesin tuaj, me kohë të pjesshme ose me kohë të plotë. Ndërsa gjërat zhvillohen, do të bëni më mirë sesa pritej. Ky eklips diellor i 14 dhjetorit do të jetë i mirëpritur, pasi Marsi do të dërgojë dritë te Mërkuri, Dielli dhe eklipsi i Hënës së re, duke treguar që projektet e punës do të materializohen dhe ato duhet të sjellin të ardhura mbresëlënëse. Marsi është një nga planetët tuaj udhëheqës, kështu që Marsit i jepet më shumë peshë dhe rëndësi.

Një temë do të jetë që të rishikoni situatën e jetesës për vitin e ardhshëm. Saturni do të hyjë në sektorin e shtëpisë për një qëndrim tre-vjeçar. Kjo është hera e parë që nga viti 1991 deri në 1994. Saturni mund t'ju ndihmojë të blini shtëpinë e parë, të blini ose të merrni me qira një shtëpi pushimi etj. Nëse ju pëlqen shtëpia e tanishme, mund të vendosni ta rinovoni.

Nëse punoni në botim ose transmetim, do të jeni duke përfunduar një segment, dorëshkrim, seri podcast ose një projekt tjetër komunikimi.

Nëse mendoni të ktheheni në shkollë për të marrë një diplomë, kjo Hënë e plotë mund të sjellë një intervistë të rëndësishme. Hënat e plota sjellin mbylljen e diçkaje.

Afërdita hyri në Akrep më 21 nëntor dhe do të qëndrojë në shenjën tuaj deri më 15 dhjetor, duke sugjeruar se kjo është koha më e mirë që të blini rroba të reja dhe ta trajtoni veten me një prerje flokësh me stil.

Kalimi i kohës me njerëzit që kanë rëndësi për ju do të sjellë ngrohtësi.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI