Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Luani dhe Virgjëresha

Shkruar nga Anabel

6 Dhjetor 2020

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Luani dhe

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Luani dhe

Sezoni i eklipsit është rikthyer dhe teksa hyn dhjetori, kaluat një më 30 nëntor, te Binjakët, një eklips Hëne e cila e çoi vëmendjen te një mik. Mund të ndiheni keq që të shihni një mik të ngushtë të largohet nga ambienti juaj. Pozicioni i Mërkurit do të jetë gjithmonë i rëndësishëm kur një eklips bie te Binjakët. Seria e eklipseve që vijnë tani dhe në vitin 2021 dhe 2022 do të rifreskojnë, sqarojnë dhe japin energji në jetën shoqërore - anën më private të jetës suaj.

Eklipset vijnë në çifte dhe tjetri pritet të ndodhë më 14 dhjetor si një eklips diellor te Shigjetari. Kjo do të shënojë një fillim të ri dhe do të përqendrohet në shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë. Nëse e keni gjetur tashmë dashurinë e vërtetë, fokusi mund të shkojë te lindja e një fëmije ose te zhvillimi i talenteve të fëmijëve që keni.

Shtëpia e pestë është gjithashtu shtëpia e krijimtarisë dhe imagjinatës, kështu që në vend të kësaj mund të shihni fillimin e një projekti krijues që ka kuptim të veçantë për ju. Jupiteri do të jetë aktiv në këtë eklips të Hënës së re, duke treguar që paratë ka të ngjarë t’ju vijnë. Jupiteri është gjithashtu planeti i lumturisë, kështu që ky eklips do të sjellë mundësi, gëzim dhe shanse për të fituar mjaft para.

Ndërkohë, në 16 dhjetor, Saturni do të hyjë te Ujori për herë të parë që nga viti 1991 deri në 1993 dhe ai do të qëndrojë deri në mars 2023.

Jupiteri do të ndjekë Saturnin te Ujor vetëm tre ditë më vonë, më 19 dhjetor. Nëse jeni të lidhur (të martuar ose në një marrëdhënie të qëndrueshme) ose keni një partner biznesi ose bashkëpunëtor, partneriteti do të fillojë të testohet. Të lindurit në fund të korrikut do ta ndiejnë këtë trend këtë vit.

Pavarësisht se kur ju bie ditëlindja, si Luan, do të jeni me fat të keni edhe Jupiterin në Ujor, duke mbrojtur marrëdhënien e ngushtë. Ajo do të jetë e rëndësishme. Do të jetë një proces i të mësuarit, me shpërblime të pasura.

Njerëzit dhe vendet e huaja do të vazhdojnë të jenë të rëndësishme për ju, siç janë media, çështjet ligjore dhe ndoshta akademia. Kjo pasi Marsi ka qenë në një vizitë jashtëzakonisht të gjatë te Dashi, që nga 27 qershori i këtij viti. Megjithatë, jeni përballur me zhgënjime, pasi Marsi ishte në prapavijë për një periudhë të gjatë, nga 9 shtatori deri më 13 nëntor, por tani do të shihni një ndryshim të kënaqshëm.

Sapo Marsi të largohet nga shtëpia e nëntë, do të shkoni në periudhën më kritike dhe më të mirë për karrierën. Kjo do të jetë nga 6 janari deri më 3 mars 2021. Bëhuni gati për shumë vëmendje ndaj karrierës gjatë kësaj faze.

Muaji - dhe viti - përfundojnë në një Hënë të plotë në Gaforre, në shtëpinë e dymbëdhjetë të privatësisë. Duket se do të keni një muaj të ngarkuar dhe në këtë moment do të ndjeni nevojën për pushim. Tregoni kujdes me shëndetin.

Për vitin e ri planifikoni një festë të vogël, të ngrohtë dhe të këndshme me familjen.

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Luani dhe

Pikërisht atëherë kur mendoni se asgjë tjetër nuk mund të ndodhë në muajin e fundit të vitit, në fund shumë gjëra do të ndodhin në këtë muaj të ngarkuar. Sapo keni përjetuar një eklips të Hënës së plotë te Binjakët më 30 nëntor, i cili shkëlqeu si fener në krye të tabelës tuaj, duke sjellë një çështje të karrierës të plotësohet.

Nëse keni qenë duke u intervistuar për një pozicion të ri, përgjigjja do të vijë brenda katër deri në pesë ditëve përtej datës së eklipsit të Hënës të 30 nëntorit. Nëse jeni të vetëpunësuar, tani mund të mirëpritni një klient të ri. Një eklips ndonjëherë mund të "eklipsojë" një situatë të vazhdueshme që t'ju lejojë të merreni me një situatë të re. Detyra e një eklipsi është të rigjallërojë zonën e jetës ku bie eklipsi dhe për ju, kjo zonë ishte karriera.

Në punë, do të keni mundësinë të shtoni elemente krijuese që vendosin vulën tuaj individuale në këto projekte.

Shtëpia e dhjetë, ku u shfaq eklips në 30 nëntor, rregullon rolin tuaj udhëheqës. Në këtë rast, do të shihnit përmbushjen e kësaj përpjekjeje.

Karriera do të jetë në mendjen tuaj gjatë dy javëve të para, por deri më 14 dhjetor, do të hasni një eklips diellor të Hënës së re.

Eklipsi diellor i Hënës së re të 14 dhjetorit në Shigjetar do të drejtojë menjëherë vëmendjen te shtëpia dhe familja.

Eklipset sjellin ndryshime që vijnë shpesh papritmas dhe ndryshimet në lidhje me shtëpinë shpesh kërkojnë fonde të majme. Nëse kjo është e vërtetë për ju këtë muaj, pozicioni i Marsit sugjeron që do të keni qasje te fondet që do t'ju duhen për të filluar. Koha me familjen, dhe posaçërisht me fëmijët, do të jetë e kënaqshme dhe jashtëzakonisht e veçantë menjëherë pasi eklipsi të ndodhë më 14 dhjetor.

Ka më shumë lajme! Saturni dhe Jupiteri do të lëvizin te Ujori përkatësisht më 16 dhe 19 dhjetor. Saturni do të qëndrojë në këtë shenjë deri në mars 2023 dhe Jupiteri do të qëndrojë deri në 29 dhjetor 2021, me një përjashtim të shkurtër nga 13 maji deri më 28 korrik. Kjo lëvizje e Jupiterit dhe Saturnit ka të ngjarë të sjellë shumë projekte të reja dhe ndoshta nevojën për të shtuar stafin dhe strukturë shtesë.

Paratë duket se kanë qenë shqetësuese, ndoshta për shkak të shumë shpenzimeve të papritura, por të ardhurat do të menaxhohen më lehtë pas 6 janarit.

Muaji do të përfundojë me një ngjarje të bukur dhe të lumtur. Diçka që keni dashur të ndodhte gjatë në jetën tuaj ka të ngjarë të bëhet e vërtetë, dhe kur të ndodhë, në ditët afër 29 dhjetori, do të merrni frymë.

Kjo gjë do t'ju provojë se ëndrrat mund të bëhen realitet.

MOS I HUMBISNI