Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

6 Dhjetor 2020

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Binjakët dhe

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Binjakët dhe

Teksa hyni në dhjetor, do të dilni nga një eklips i Hënës së plotë te Binjakët, 30 nëntor, duke sjellë diçka me shumë rëndësi për ju. Qartësia për këtë rrugë të ardhshme do të bëhet e dukshme dhe mund të jeni të ngazëllyer nga mundësitë e reja. Mund të sillni një klient të ri ose një punë me bazë në distancë nga ju, ose mund të merrni lajme të mira nga një i afërm. Mërkuri, udhëheqësi juaj, do të sinjalizojë Saturnin, duke ju dhënë një ndjenjë qetësuese sigurie dhe besimi tek e ardhmja.

10 dhjetori do të jetë një ditë e shënuar, kur Marsi do të kontaktojë Diellin në një aspekt të rëndësishëm. Është e sigurt që do të jetë një ditë me energji të lartë, perfekte për të folur rreth nisjes së një sipërmarrjeje të re. Marsi ishte në prapavijë për dy muaj, por shkoi në pozicion normal në 13 nëntor dhe do të rikthehet plotësisht me forcën e mëparshme deri më 2 janar. Nëse jeni gati të bëni një lëvizje të madhe tani, jeni afër, kështu që veproni tani (10 dhjetor) ose prisni deri më 27 dhjetor, një ditë tjetër e mirë.

Një ditë e re po lind për një aleancë të ngushtë. Eklipsi në Shigjetar do të hapë një derë të re për një partneritet ose ndërmarrje të përbashkët dhe mund të jetë mjaft emocionuese.

Mund të fejoheni ose të martoheni afër pushimeve, ose të jeni gati të punësoni një ekspert në biznesin tuaj - një agjent, partner biznesi, avokat, publicist ose një person tjetër që mund t'ju ndihmojë të vazhdoni përpara.

Kur Saturni i qëndrueshëm dhe Jupiteri fatsjellës të lëvizin te Ujori këtë muaj, përkatësisht në 16 dhjetor dhe 19 dhjetor, këto dy planete do të rrisin motivimin për të botuar një libër ose skenar, për të shkruar tekste të një albumi, ose për t'u kthyer në shkollë për një diplomë.

Në 2021, gjithashtu mund të merrni një mundësi të shkëlqyer për të udhëtuar, nëse autoritetet na japin dritën jeshile.

Do të keni Jupiterin dhe Saturnin në kënd ideal me Diellin në 2021, një gjendje e rrallë dhe viti i ardhshëm do të jetë një përparim i jashtëzakonshëm. Për më tepër, nga 13 maj 2021 deri më 28 korrik 2021 karriera do të ketë përparime. Do të jetë një vit magjik.

Kur Jupiteri dhe Saturni të takohen për herë të parë dhe të vetme në 20 vjet më 21 dhjetor, kjo do të shënojë një ndryshim në shoqëri. Ne jemi duke kaluar nga një epokë toke në një epokë ajri, e cila është perfekte për ju, sepse jeni shenjë ajri.

Komunikimi do të stimulohet në të gjithë vendet dhe njerëzit e të gjitha prejardhjeve dhe sferave të jetës. Do të shihni mjekësi, biologji, hulumtime të gjeneve dhe sipërmarrje të teknologjisë së lartë në zona ku kurrë nuk kemi ëndërruar se mund të jetë e mundur.

29 dhjetori, plus ose minus katër ditë, do të mbyllë muajin dhe vitin me një ngjarje të lumtur, falë një Hëne të plotë në Gaforre, sektori juaj financiar. Mund të merrni një çek të madh si rezultat i cili mund të vijë nga njëri prej prindërve si një dhuratë bujare ose një çek i vonuar, i cili mund të vijë nga shefi ose klienti juaj, ndoshta si një bonus, privilegj ose komision.

Disi, paratë do të gjejnë një mënyrë për në xhepin tuaj, një mënyrë befasuese dhe e mrekullueshme për të mbyllur vitin.

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2020: Binjakët dhe

Eklipset kanë ndodhur në shenjën tuaj dhe shenjën e Bricjapit që nga 12 korriku 2018, pastaj në 2019 në 5 janar, 2 korrik, 16 korrik dhe 25 dhjetor dhe në fillim të këtij viti në 2020, në 10 janar, 21 qershor dhe korrik 4. Nëse ditëlindja ju bie në një nga këto data ose është afër njërës prej tyre, me siguri i keni ndjerë sfidat dhe ndryshimet. Tani, eklipset kalojnë në grup të ri shenjash, Binjakët-Shigjetari, gjë që natyrisht do t'ju largojë nga qendra e vëmendjes.

E para në këtë seri ndodhi më 5 qershor si një eklips i Hënës së plotë te Shigjetari dhe tjetri ndodhi në fund të muajit të kaluar më 30 nëntor te Binjakët. Ajo ndriçoi shtëpinë e dymbëdhjetë të sekreteve. Nëse dikush ju ka fshehur një informacion, ky eklips i Hënës, një Hënë e plotë, e nxori informacion në dritë. Për fat të mirë, Mërkuri, planeti i ngarkuar me atë eklips, ishte i orientuar bukur drejt Jupiterit dhe Saturnit, duke treguar një zgjidhje të lumtur - ose të paktën, të kënaqshme.

Teksa hyni në dhjetor, një eklips diellor i Hënës së re më 14 dhjetor që do të sjellë ndryshime në përvojën e përditshme, veçanërisht në zyrë. Nëse nuk jeni duke punuar, kjo do të zbatohet për detyrat normale në shtëpi. Duket se mund të jeni duke punësuar njerëz të rinj. Kjo mund të ndodhë sepse dikush nga i cili vareni - për shembull, një ndihmës, dado etj - papritmas njofton largimin. Nëse jeni i vetëpunësuar, mund të humbni një klient, por eklipsi do të hapë rrugën për një të ri akoma më të mirë.

Ky eklips vendos Jupiterin në krye dhe ky planet i fatit të mirë do të jetë në kënd ideal me Diellin e eklipsuar dhe Hënën e re. Ky është një lajm i mrekullueshëm dhe sugjeron një partner - në jetën personale (të tillë si bashkëshort/ja) ose biznesi (të tilla si një partner biznesi, agjent, publicist ose një person tjetër i tillë) - do të ketë një kontribut mbresëlënës për ju.

Do të duhet të vëzhgoni shëndetin.

Në javën pasuese, Saturni dhe Jupiteri do të lëvizin te Ujori në një lëvizje të rrallë dhe monumentale, përkatësisht në 16 dhjetor dhe 19 dhjetor. Saturni nuk ka qenë te Ujori që nga shkurti 1991 deri në janar 1994. Tani Saturni do të zhvendoset te Ujor për një kohë të gjatë, deri në mars të vitit 2023.

Jupiteri nuk ka qenë te Ujori që nga janari 2009 deri në janar 2010 dhe do të zhvendoset aty më 19 dhjetor për një vit. Jupiteri dhe Saturni do të përqendrohen fuqimisht te paratë - jo te paga, por në llojin e parave bazuar te performanca.

Zona që Jupiteri dhe Saturni do të zënë është zona e parave të njerëzve të tjerë, duke përfshirë huatë bankare, kapitalin sipërmarrës, marrëveshjet gjyqësore, shpërblime, fitimet e çmimeve dhe gjëra të tjera ngjashme. Kjo do të jetë zona e fitimit më të madh për vitin 2021.

Muaji do të përfundojë me një Hënë të plotë, 29 dhjetor (jo eklips) në shenjën tuaj. Kjo tregon një kulm dhe një vendim që përfshin zgjedhjen për një marrëdhënie. Për shembull, mund të fejoheni ose të bëni një plan me partnerin/en tuaj. Mund të vendosni të zhvendosni ose rregulloni dekorin e shtëpisë. Gjithashtu vendosni të ndihmoni një prind ose vjehërrit, ose mund të merrni një vendim të prerë për të pasur një fëmijë.

Çfarëdo që të ndodhë, do të jetë e mirëpritur dhe e lumtur.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI