Muzika

AMAs 2020: Performanca e Jennifer Lopez ishte aq sensuale, sa për pak do censurohej

Shkruar nga Anabel

23 Nëntor 2020

AMAs 2020: Performanca e Jennifer Lopez ishte aq sensuale, sa për pak do

Shfaqja e American Music Awards ndodhi ditën e dielë, 22 nëntor dhe vijoi me një sërë performancash nga Megan Thee Stallion, Katy Perry, BTS etj.

Sidoqoftë, një nga pikat kryesore të mbrëmjes ishte performanca e Jennifer Lopez dhe Maluma-s, të cilët erdhën me duetin e tyre “Pa ‘Ti + Lonely”, kënduar live për herë të parë.

AMAs 2020: Performanca e Jennifer Lopez ishte aq sensuale, sa për pak do

Kënga është gjithashtu në kolonën zanore të filmit të tyre të ardhshëm, “Marry Me”.

E gjithë performanca ishte një bashkim perfekt i dritave, koreografisë dhe kimisë mes J Lo dhe Maluma, por sipas Page Six, ABC Entertainment, kanali që transmetoi AMAs, ishte shumë pranë censurimit të performancës dhe “ishte në stres” gjatë gjithë kohës përpara shfaqjes. Page Six raportoi gjithashtu se kompania kishte patur presion dhe mbi performancën e Megan Thee Stallion, që Glamour e quajti “ikonike”.

AMAs 2020: Performanca e Jennifer Lopez ishte aq sensuale, sa për pak do

Performancat e Jennifer Lopez gjithmonë marrin vëmendje dhe jo pak herë, edhe kritika, si në rastin e Super Bowl, ku ajo ishte e pranishme së bashku me Shakirën.

Sidoqoftë, shumë njerëzve nuk iu duket asgjë e papranueshme edhe pse disa të tjerë mendojnë, se performanca ishte e ekzagjeruar.

AMAs 2020: Performanca e Jennifer Lopez ishte aq sensuale, sa për pak do

Shiheni vetë dhe gjykoni:

Poll

Jennifer dhe Maluma nuk u nominuan për ndonjë çmimin në AMA 2020, por sidoqoftë, morën mjaftueshëm vëmendje.

Artikujt të rekomanduar:

MOS I HUMBISNI