Social Buzz

Punonjësit shqiptarë tregojnë gjërat më të çuditshme që kanë dëgjuar nga shefi/shefja në punë

Shkruar nga Anabel

22 Nëntor 2020

Punonjësit shqiptarë tregojnë gjërat më të

#1

“Kur u ndava me të dashurin, më tha: “Eh, sa do kalosh ti!”

#2

“Je e shkurtër dhe më duhet të të heq nga puna, sepse jam dhe vetë i shkurtër dhe nuk më pëlqejnë vajzat e shkurtra.”

#3

“Punoj në një fast-food dhe një ditë, erdhën dy shokët e mi për të ngrënë. Kur ikën, më pyeti nëse i kisha të dy të dashur. Një ditë tjetër më tha “A je idiote?”, sepse s’e dëgjova dot nga zhurmat.”

#4

“Pse shikon të tjerët?”

#5

“Zgjidh punën ose familjen.”

#6

Më tha: “Ti ke shefen më të mirë në botë, duhet ta adhurosh.”

#7

“Më hoqi nga puna se eci si indeferente.”

#8

“Ça flasim bashkë e dimë vetëm unë dhe ti, në rregull?”

#9

“Më pyeti se çfarë shenje horoskopi isha unë dhe i dashuri im.”

#10

“Komentet për peshën çdo javë.”

#11

“Mos vish xhaketa se s’kuptohet kush është shefja.”

#12

“Pastro zyrën sot se je bërë e bukur. (Ne, ndërkohë kemi pastruese)”

#13

“Unë kam dy muaj që dal minus dhe ti vazhdon të marrësh 500 mijë lekë çdo muaj?”

#14

“Nëse s’ke çfarë të bësh jashtë orarit të punës, hajde puno.”

#15

“Pse i ke shalët më të bukura se të miat?” (Shefja është 40 vjeç, unë 25.)

#16

Shefi: “Nëse do rritje rroge, kalo nga zyra.”

#17

“Pantallonat e shkurtra nuk lejohen në punë, ndërsa minifundet po.”

#18

“Ti je burrë në trupin e një gruaje.”

#19

“Po nuk më solle tamponin pozitiv, s’ke për të punuar nga shtëpia.”

#20

“Pse nuk bën make-up?”

#21

“Mos i lyej sytë me ngjyrë rozë.”

#22

Më fajësonte mua pse nuk vinin klientë në zyrë, se “nuk kisha këmbë të mbarë”.

#23

Më duhej të merrja leje dhe më tha “ta mbaroj unë, çfarë halli ke, vetëm mos ik”.

#24

“Ka një orar të caktuar për të shkuar në tualet.”

#25

“Ngele si balerinë sa andej-këtej” (Ndërkohë unë duhej ta lajmëroja për pacientët).

#26

“I kërkova rritje rroge. Më tha: “Po bën si Don Kishoti që Lufton me mullinjtë e erës.”

#27

“Kap klientët futi në dyqan që të blejnë se ka rënë puna.”

#28

“Më duket mua apo nuk ke veshur reçipeta.”

#29

“Me lekët e mia bëni fundjava luksi.”

#30

Kam flokë të gjatë dhe kaçurrela. Shefi më thotë “do t’i shtri se i kam bezdi”.

#31

Na përgjoi pas derës, teksa i thoja koleges “A të qaj 5 minuta” për punën.

MOS I HUMBISNI