Showbiz dhe TV

Miriam Cani flet për historinë 13-vjeçare të dashurisë dhe jetën si nënë e dy fëmijëve

Shkruar nga Anabel

21 Nëntor 2020

Miriam Cani flet për historinë 13-vjeçare të

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë bashkë prej më shumë se 13 vitesh. Sot, prindër të dy fëmijëve, çifti që shpesh merret si model, tregon se një raport i mirë nuk vjen rastësisht.

Gjatë një interviste për Class, Miriam Cani foli gjatë për jetën si nënë e dy fëmijëve, për ardhjen e djalit Duam si dhe për historinë e dashurisë me Albanin.

"Kemi ngulur themele shumë të forta bashkë në këto 13 vite. Kemi kaluar sfida të mëdha bashkë dhe këto na kanë lidhur shumë me njëri-tjetrin. Ardhja e dy fëmijëve në jetën tonë na ka ridimensionuar, lidhur dhe frymëzuar për të qenë akoma më të fokusuar tek e ardhmja dhe lumturia brenda familjes sonë.

Jemi një çift i zakonshëm si gjithë të tjerët. Perfeksioni nuk ekziston. Qeshim, qajmë, duhemi dhe grindemi si çdo çift tjetër. Dhe është mirë kështu, sepse këto momente e mbajnë një lidhje gjallë."

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MIRIAM CANI (@miriamcani)

Përsa i përket bebushit, Miriam tregon se fillimisht mendonte se nuk do të donte kurrë një fëmijë tjetër sa Amelinë, por pas lindjes së tij gjërat ndryshuan.

"Duami është një dashuri. Pasi linda Amelinë, nuk e imagjinoja dot kurrë që do mund të doja një fëmijë tjetër po aq shumë sa doja Amelinë, por zemra e nënës qenka një univers më vete. Dashuri që nuk përshkruhet dot me fjalë. Dashuria për Duamin, duke qenë se është djalë, është disi ndryshe nga ajo që ndjej për Amelinë, por njëlloj e fuqishme dhe drithëruese. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MIRIAM CANI (@miriamcani)

Ameli e do shumë vëllain. Natyrisht që herë pas here ndihet xhelozia si te çdo fëmijë tjetër. Sidomos në momentet kur ne i shprehim Duamit dashurinë tonë. Gjithsesi, janë shumë të shkurtra ato momente. Shumicën e kohës ata kalojnë shumë mirë bashkë."

MOS I HUMBISNI