Moda

Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni më shpesh!

Shkruar nga Anabel

20 Nëntor 2020

Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni

Elinor Block, një koleksionuese xhaketash tregon për Who What Wear se cilat janë 5 modelet e xhaketave që do veshim e do shohim më shpesh me ardhjen e vitit të ri.

#1 – Xhaketat sportive të viteve ‘90

Nga Dior te Celine dhe Max Mara, firmat po risjellin disa trende të rëndësishme të viteve ’90.

Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Dior
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Celine
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Bottega Veneta
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Zara

#2 – Xhaketat e shkurtra

Pothuajse çdo koleksion ka një model xhakete të shkurtër për pranverë/verë 2021.

Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Isabel Marant
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Louis Vuitton
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Alexander Wang
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Mango

#3 – Xhaketa lëkurë

Këtë sezon xhaketat e lëkurës janë rikthyer fuqishëm, si për të zëvëndësuar gjithë kohën që janë lënë në harrësë. Një model xhakete lëkure që do e shohim shpesh në vazhdim është ai “bomber”, pak i fryrë.

Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Celine
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Chanel
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Toteme
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Isabel Marant

#4 – Palltot/pardesytë “trench”

Nuk mund të fillojnë të ulen temperaturat dhe të mungojë një model “trench”. Rikthyer në disa versione pak të ndryshuara, jemi të lumtur t’i shohim këto modele përgjatë gjithë vitit 2021.

Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Burberry
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Maryling
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Wednesday's Girl
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Bottega Veneta

#5 – Xhaketat me ngjyra

Ngjyrat e theksuara janë prurja më “cool” e vitit. Sa më e ndritshme, aq më bukur, mjafton t’i kombinoni si duhet!

Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Blaze Milano
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
& Other Stories
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Rebecca Vallance
Në 2021-shin, këto janë 5 modelet e xhaketave që do shihni
Zara

Artikuj të rekomanduar: