Muzika

Bashkëpunimi që nuk priste askush: Kënga e festave të fundvitit vjen ndryshe këtë vit!

Shkruar nga Anabel

19 Nëntor 2020

Bashkëpunimi që nuk priste askush: Kënga e festave të

Bashkëpunimi përfundimtar me rastin e festave është padyshim rrugës.

Sipas një njoftimi zyrtar për shtyp, Mariah Carey do të ripublikojë hitin e saj “Oh Santa!” në bashkëpunim me Jennifer Hudson dhe Ariana Grande.

Bashkëpunimi që nuk priste askush: Kënga e festave të

Kënga e rikrijuar dhe videoja muzikore do të publikohen në 4 dhjetor, në të njëjtën ditë kur prodhimi festiv i Carey, Mariah Carey's Magical Christmas Special, do të dalë në Apple TV +.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey)

Carey është bërë sinonim i festës që nga dalja në vitin 1994 të këngës së saj hit “All I Want For Christmas Is You", e cila ka thyer rekorde historike për vite me radhë.

Sa të emocionuar janë njerëzit për këtë bashkëpunimin? E thonë më së miri meme-t në Twitter:

Burimi: Harper's BAZAAR

 

MOS I HUMBISNI