Kuzhina

Meqë sot do të qëndroni në shtëpi, kjo pjatë është perfekte për të shoqëruar verën

Shkruar nga Anabel

13 Nëntor 2020

Meqë sot do të qëndroni në shtëpi, kjo pjatë

Në një tjetër realitet e dimë që shumicën prej darka e së premtes do ta gjente jashtë deri në orët e para të mëngjesit, por kur kujtojmë që në 22:00 mbaron magjia, shtëpia duket opsion më i mirë.

Gjithsesi, keni sërish shumë arsye për të festuar. Eshtë fundjavë dhe mund të kalohet këndshëm edhe brenda shtëpisë. Një gatim i lezetshëm, një gotë verë, pak muzikë ose një film i mirë dhe maksimumi ndonjë mik në shtëpi (me maskë). Çfarë të gatuani? Nëse s'doni të lodheni shumë, por në të njëjtën kohë doni diçka të shijshme për të shoqëruar verën a alkoolin tuaj, zgjidhni fokacen.

Meqë sot do të qëndroni në shtëpi, kjo pjatë

Fokacia është një traditë italiane, që shqiptarët ndër vite e kanë huazuar me mjeshtëri.Mund të përgatitet në qindra mënyra, por filloni duke mësuar të paktë njërën prej tyre.

Përbërësit:

420 gr miell

60 ml vaj ulliri

2 lugë caji sheqer

2 ½ lugë caji maja buke të thatë

315 ml ujë të ngrohtë

2 lugë caji kripë

Vaj ulliri

Kripë

Rozmarinë e freskët

3-4 domate qershi

Një dorë ullinj të zinj

Rigon

Përgatitja

Në një enë , shtoni ujin e ngrohtë (JO TË NXEHTË) , majanë e birrës dhe sheqerin. Përziejini dhe lëreni majanë të aktivizohet për disa minuta. Mund ta ndihmoni duke e vënë enën në një mjedis të ngrohtë.Kur ta shikoni se majaja është aktivizuar, shtoni miellin, vajin e ullirit dhe kripën dhe përziejeni me mikser ose me lugë druri derisa të formohet një brum jo shumë i fortë. (Nëse brumi nuk shkëputet nga tasi , atëherë mund të shtoni pak miell.)

Lyejeni enën ose një enë tjetër me vaj ulliri , vendosni brumin dhe mbulojeni me plastmas kuzhine dhe sipër me peshqir. Vendoseni në një mjedis të ngrohtë dhe lërëni të vijë për 50-60 minuta ose derisa të dyfishojë vëllimin.

Pasi brumi të ketë dyfishuar vëllimin , punojeni sërish dhe hapeni në një tavë të lyer me vaj ulliri ose të veshur me letër pjekjeje. Shpojeni me gishta brumin , duke bërë gropa të vogla , të cilat nuk e lejojnë brumin të fryhet shumë gjatë pjekjes. Mbulojeni me peshqir kuzhine dhe lëreni dhe 15 minuta. Gjatë kësaj kohe , ndizni furrën në temperaturën 200 gradë Celsius.

Spërkateni fokacen me vaj ulliri , kripë të trashë , gjysmës hidhini rozmarinë dhe gjysmës tjetër fetat e domates dhe ullinjtë e ndarë në dysh e rigon. Piqeni për 20 minuta.

MOS I HUMBISNI