Art & Libra

Në librin e ri, aktori tregon se u abuzua seksualisht, kur ishte 15 vjeç dhe 'sekrete' të tjera

Shkruar nga Anabel

22 Tetor 2020

Në librin e ri, aktori tregon se u abuzua seksualisht, kur ishte 15

Mathew McConaughey thotë se ai është abuzuar seksualisht kur ishte adoleshent, duke shkruar për përvojën e tij, në librin “Greenlights”.

“Unë u shantazhova për të bërë seks për herë të parë kur isha 15 vjeç," shkroi McConaughey, sipas Page Six. "Unë isha i sigurt se do të shkoja në ferr për seksin paramartesor.”

Aktori gjthashtu shprehet se është “ngacmuar seksualisht nga një burrë, kur ka qenë 19 vjeç dhe e ka gjetur veten pa ndjenja në fund të një fugoni”.

McCounaghey, nuk foli shumë për detajet, por ai tha se “nuk ishte ndjerë kurrë si viktimë”.

“Unë kam shumë prova që bota po komploton për të më bërë të lumtur.”

Në librin, që u publikua të martën, 20 tetor, McConaughey kalon nëpër ngjarje të shumta të rëndësishme në jetën e tij, që ai i përshkruan si drita të kuqe, të verdha ose jeshile - ngjarje që e bënë atë të ndalonte, të priste ose të përparonte.

Zbulime të tjera nga libri përfshijnë faktin që aktori dikur refuzoi një pagë prej 14.5 milionë dollarësh, për një rom-com (komedi romantike), në mënyrë që të mund të përqendrohej në role më serioze, duke filluar kështu një “McConaissance”, që i dha atij një çmim Oskar për “Dallas Buyers Club”.

Një tjetër informacion, që aktori tregon në librin e tij, është se babai i tij vdiq ndërsa bënte seks me bashkëshorten (nënën e Mathew).

Ai e përshkroi marrëdhënien e prindërve të tij si “Oqeani Paqësor në një stuhi” dhe u shpreh se humbja e babait “i preu gjunjët”.

McConaughey kujton:

“Ai gjithmonë më thoshte mua dhe vëllezërve të mi: ‘Djema, kur të iki nga kjo botë, do jem duke bërë dashuri me nënën tuaj’ dhe kjo është ajo që ndodhi. Ai pati një atak kardiak, kur arriti klimaksin.”

Në librin e ri, aktori tregon se u abuzua seksualisht, kur ishte 15

Burimi: Insider

MOS I HUMBISNI