Keshilla Arredimi

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me funksionalitetin

Shkruar nga Anabel

16 Tetor 2020

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

Shtëpia është oazi ynë i shenjtë. Është vendi ku gjejmë frymëzim dhe forcë për sfida të reja, por gjithashtu vendi i paqes ku mund të pushojmë nga vrulli i jetës së përditshme. Shtëpia jonë lidhet me kujtimet tona dhe kujtimet janë të gjitha momentet e bukura të kaluara me të dashurit tanë. Për disa, momentet më të bukura janë gjërat e vogla si kafja e mëngjesit në kolltukun pranë dritares ose në divanin vintage pranë një rafti librash. Pavarësisht nëse jemi adhurues të stilit retro ose modës bashkëkohore, trendet që ndjekin të dy stilet mund ta bëjnë ambientin në shtëpinë tonë të përsosur, siç e kemi imagjinuar gjithmonë.

Frymëzohuni nga natyra

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

Për të sjellë natyrën në shtëpinë tuaj, gjëja më e rëndësishme është të filloni me ndriçimin. Drita e ditës, përveçse e bën brendësinë më të gjerë, shpreh gjallërinë e ngjyrave në sipërfaqet e mobiljeve, mureve dhe dyshemeve tuaja. Drita e diellit është jetike për mirëqenien tuaj, si dhe për bimët që e kthejnë shtëpinë në një oaz të ajrosur. Përveç bimëve, që sipas legjendës urbane, relaksojnë sytë me gjelbërimin e tyre, dekorimet me ngjyra të tjera natyrale, të tilla si tonet tokësore, gjithashtu mund të kontribuojnë në relaksimin tuaj. Nuancat e ndryshme të ngjyrave natyrale shprehen më së miri në materiale të tilla si druri, tulla ose guri që përshtaten në mënyrë të përsosur me të dy llojet e dizajnit. Kur shtojmë sigurinë dhe forcën e metalit ato detaje, ne do të marrim një kombinim elegant dhe të rafinuar. Në këtë mënyrë, adhuruesit e ngjyrave të ngrohta nuk kanë pse kufizohen vetëm në materiale si alumin, nikel ose çelik. Aksesorët prej bakri dhe bronzi mund të jenë si elegantë dhe të rehatshëm në të njëjtën kohë.

Shfrytëzoni maksimalisht hapësirën

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

Sekreti i përdorimit të së gjithë potencialit të hapësirës tuaj nuk është aspak sekret. Qëndron në thënien “Less is more”. Nëse ju pëlqen bollëku, nuk duhet të shqetësoheni sepse nuk nënkupton domosdoshmërisht një qasje minimaliste, por shumë funksionalitete që mund t'i arrini me rregullime të vogla. Mobilja në të cilën mbajmë televizorin shpesh zë shumë hapësirë. Po nëse televizori mund të ketë vetë gjithashtu funksionin estetik? Një shembull i shkëlqyer është padyshimeleganti, Samsung The Serif, i cili me dizajnin e tij progresiv sjell një prekje të artit dhe teknologjisë moderne në hapësirën tuaj dhe përshtatet në çdo lloj arredimi. Stenda e lëvizshme lejon që ky televizor të jetë plotësisht i lëvizshëm dhe i përshtatshëm për çdo ambjent, dhe përveçse liron hapësirë, ai gjithashtu e pasuron atë me sofistikim. Një shikim i The Serif, dhe do ta dashuroni.

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

Përsosja estetike

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

Ne gjithmonë mund të thithim energji të reja në shtëpinë tonë nëpërmjet artit. Ngjyrat e gjalla, përveç ambientit natyral tashmë të përmendur, shtojnë dinamikë në jetën tonë. Trendet e fundit tentojnë të ndërthurin modelin klasik dhe atë modern. E përbashkëta për të dy parimet është roli i rëndësishëm i mureve, të cilat së fundmi janë shndërruar në një paletë artistike mbi të cilën vendosim piktura, fotografi dhe punime të ndryshme në forma dhe korniza të shumëllojshme. Sot, një televizor mund të jetë gjithashtu fokusi i një muri të dekoruar në mënyrë të përsosur. Shembulli i përsosur i këtij koncepti është televizoriThe Frame nga Samsung, shkrirja brilante e një vepre arti dhe teknologjisë më inovative në një pajisje, e cila duke ndjekur estetikën moderne, plotëson në mënyrë të përsosur çdo dekor të brendshëm. Ju jep gjithashtu liri të plotë me një përzgjedhje të gjerë fotografish nga Dyqani unik Artistik. Nëse dëshironi disa motive të ngrohta lulesh ose të kaltrën freskuese të qiellit dhe detit në shtëpinë tuaj, Samsung The Frame lehtësisht e kthen dhomën tuaj në një hapësirë artistike. Ju takon ju që të përdorni imagjinatën tuaj. Shtëpia juaj nuk do të jetë më kurrë e mërzitshme dhe të gjithë miqtë tuaj do të mahniten nga ajo që mund të bëjë The Frame.

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

Detaje të pasura

Paçka se mund të tingëllojë çuditshëm, për shumë prej nesh, tualeti është një vend relaksimi dhe mbase meditimi. Nëse kjo është e vërtetë edhe për ju, me siguri do t'i qaseni dizajnit të banjës me të njëjtin entuziazëm si për pjesën tjetër të shtëpisë tuaj. Jini shpirt-lirë dhe kthejeni banjën tuaj në qendrën tuaj të vogël të Wellness-it me një kombinim të modeleve të ndryshme dhe lojës së dritës dhe hijeve. Në këtë rast gjithashtu, nuk duhet të shqetësoheni shumë për pajtueshmërinë e dekoreve (modeleve) me të gjithë paraqitjen e dhomës, sepse me të vërtetë mund t’ja lini në dorë imagjinatës tuaj të shfrenuar. Modelet me lule, ato gjeometrike, abstrakte, me vija dhe me pika mund të përshtaten në çdo ambient dhe kjo varet vetëm nga preferencat tuaja.

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

Blini The Frame TV në përmasat 55"+ dhe përfitoni dhuratën unike Soundbar HwW-S40T të dizenjuar nga stilistë, një sistem të integruar me dy altoparlantë dhe megafona në kornizën e tij elegante, në mënyrë që ta vendosni kudo në dhomë për të shijuar një përvojë të pastër gjithëpërfshirëse. Promocioni zgjat nga 17.8 deri në 30.9.2020 ose deri sa të përfundojë stoku. Gjeni më shumë informacion këtu.

Shfrytëzoni promocionin fantastik të Samsung ng 01.10.2020 deri në 31.12.2020 dhe përfitoni 5 vjet garanci për televizorin e blerë, i cili është i vlefshëm për seritë QLED dhe Lifestyle të 2020. Listën e plotë të produkteve në promocion mund ta gjeni në faqen e internetit samsung5vitegaranci.al. Për t'u kualifikuar për garancinë 5 vjeçare, duhet të regjistroni pajisjen tuaj në faqen e internetit samsung5vitegaranci.al jo më vonë se 15 ditë nga data e blerjes.

Për një arredim si në ëndrra, kombinoni artin me

MOS I HUMBISNI